Každá žena sa trápi s rovnakým problémom: Ako si vydepilovat nohy bezbolestne. Keď mi poradila kamarátka tento babský recept, chĺpky boli preč!

Až naliehavo aktuálne začína byť téma odhaľovania nôh v dôsledku čoraz častejšieho vykukujúceho slnka, preto všetky ženy pomaly ale isto začínajú premýšľať, ako tento rok vyriešia depilovanie kritických častí. Aby ste nemuseli každý druhý deň holiť, prípade podstupovať drahé a bolestivé zákroky u kozmetičky, máme perfektný recept!

Rok čo rok som riešila dilemu epilácie nôh a podpazušia. Holenie neprichádzalo do úvahy, pretože už na druhý a tretí deň ma nohy svrbeli do zbláznenia a okrem toho mi žiletky dráždili kožu. Vyskúšala som teda druhý level, ku ktorému sa utekajú všetky ženy s podobným problémom, ako bol ten môj. Depilačné voskové pásiky. Bolelo a štípali, no chlpy na nohách zostali. V podpazuší som to ani neskúšala. Netrúfla som si na bolesť a okrem toho ma viac ľudí upozorňovalo na oblasť uzlín, ktoré sa v podpazuší nachádzajú.

Potom prišla ona …

Poslednou možnosťou, ktorú som bola ochotná vyskúšať, boli domáce epilačné masky a roztoky. Kamarátka mi hovorila, že sú to nezmysly a nefunguje to. Vraj ak mi chlpy nie je schopný povytrhávat vosk, tak čo čakám od nejakej nelepivej zmesi?! Opak však bol pravdou.

Prírodné epilácia

Rozdiel medzi depiláciou a epiláciou je malý, no rozhodný. Kým depilácia vám odstráni iba viditeľnú časť chĺpka, pri epilácii odstraňujete chĺpok is korienkom, čo znamená, že dlhodobejšie si nemusíte robiť starosti s holením či voskovaním nôh. U prírodnej epilácii sa využívajú suroviny, ktoré svojimi vlastnosťami a účinkami pri kontakte s pokožkou nadobúdajú určitou silu. Táto sila dopomôže k uvoľneniu korienku s chĺpkami, zároveň k roztiahnutiu póru na koži, aby korienok mohol vyjsť von, bez toho aby sa od chĺpku odtrhol. Prírodná epilácia je vynikajúca možnosť, ako sa zbaviť neželaného ochlpenia. Vyskúšajte doma tento recept a uvidíte výsledok. Je dôležité povedať, že nie všetko účinkuje na každého. Tak, ako si polovica žien na svete dokáže chĺpky na dlhú dobu vytrhať s voskovými pásikmi z drogérie, tak si druhá polovica môže nakúpiť rovno päť balíčkov a stále jej na nohách zostane polovica ochlpenia. Všetko závisí od pevnosti, hrúbky, ale aj hĺbky korienka.

Budete potrebovať:

šťavu z jedného zemiaka

5 PL mlieka

½ šálky jedlej sódy

Zemiak nastrúhajte a vyžmýkajte z neho všetku šťavu. Zmiešajte s ostatnými ingredienciami a vložte do mikrovlnky približne na 30 sekúnd.

Kombinácia zložiek

Zemiaková šťava čistí, zjemňuje a omladzuje pokožku. Mlieko ju zase upokojí a zabráni výskytu podráždenia po zákroku. Oproti týmto dvom stojí sóda bikarbóna, ktorá je alkalická, zjemňuje vlasy a doslova ničí vlasový folikul. Kombinácia týchto troch zložiek zaručuje prírodnú epiláciu a koniec starostiam s odstraňovaním chĺpkov na dlhšiu dobu.

Aplikácia

Pokožku je pred epiláciou potrebné pripraviť, čo spočíva najmä v zvlhčení. Potom si vezmite kozmetický štetec a naneste pastu na miesta, z ktorých chcete chĺpky odstrániť. Dbajte na to, aby ste pastu nanášali v smere rastu chĺpkov, v žiadnom prípade ju nenanášajte v protismere!

Nechajte pastu zaschnúť. Počkáte si na to približne 15-20 minút. Keď bude pasta dokonale suchá, urobí vám na nohách akoby druhú kožu. Prsty uchopte okraj tejto „kože“ a až teraz môžete ťahať v protismere rastu chĺpkov!

Hotovo! Epilácia je dokončená a vy sa môžete tešiť z dokonale hladkých nôh, ktoré vám vydržia pokojne aj niekoľko týždňov. Pre názornejšiu ukážku si pozrite aj video.

 

You Might Also Like