Každá žena sa trápi s rovnakým problémom: Ako si vydepilovat nohy bezbolestne. Keď mi poradila kamarátka tento babský recept, chĺpky boli preč!

Až naliehavo aktuálne začína byť téma odhaľovania nôh v dôsledku čoraz častejšieho vykukujúceho slnka, preto všetky ženy pomaly ale isto začínajú premýšľať, ako tento rok vyriešia depilovanie kritických častí. Aby ste nemuseli každý druhý deň holiť, prípade podstupovať drahé a bolestivé zákroky u kozmetičky, máme perfektný recept!

 

Rok čo rok som riešila dilemu epilácie nôh a podpazušia. Holenie neprichádzalo do úvahy, pretože už na druhý a tretí deň ma nohy svrbeli do zbláznenia a okrem toho mi žiletky dráždili kožu. Vyskúšala som teda druhý level, ku ktorému sa utekajú všetky ženy s podobným problémom, ako bol ten môj. Depilačné voskové pásiky. Bolelo a štípali, no chlpy na nohách zostali. V podpazuší som to ani neskúšala. Netrúfla som si na bolesť a okrem toho ma viac ľudí upozorňovalo na oblasť uzlín, ktoré sa v podpazuší nachádzajú.

Potom prišla ona …

Poslednou možnosťou, ktorú som bola ochotná vyskúšať, boli domáce epilačné masky a roztoky. Kamarátka mi hovorila, že sú to nezmysly a nefunguje to. Vraj ak mi chlpy nie je schopný povytrhávat vosk, tak čo čakám od nejakej nelepivej zmesi?! Opak však bol pravdou.

Prírodné epilácia

Rozdiel medzi depiláciou a epiláciou je malý, no rozhodný. Kým depilácia vám odstráni iba viditeľnú časť chĺpka, pri epilácii odstraňujete chĺpok is korienkom, čo znamená, že dlhodobejšie si nemusíte robiť starosti s holením či voskovaním nôh. U prírodnej epilácii sa využívajú suroviny, ktoré svojimi vlastnosťami a účinkami pri kontakte s pokožkou nadobúdajú určitou silu. Táto sila dopomôže k uvoľneniu korienku s chĺpkami, zároveň k roztiahnutiu póru na koži, aby korienok mohol vyjsť von, bez toho aby sa od chĺpku odtrhol. Prírodná epilácia je vynikajúca možnosť, ako sa zbaviť neželaného ochlpenia. Vyskúšajte doma tento recept a uvidíte výsledok. Je dôležité povedať, že nie všetko účinkuje na každého. Tak, ako si polovica žien na svete dokáže chĺpky na dlhú dobu vytrhať s voskovými pásikmi z drogérie, tak si druhá polovica môže nakúpiť rovno päť balíčkov a stále jej na nohách zostane polovica ochlpenia. Všetko závisí od pevnosti, hrúbky, ale aj hĺbky korienka.

Budete potrebovať:

šťavu z jedného zemiaka

5 PL mlieka

½ šálky jedlej sódy

Zemiak nastrúhajte a vyžmýkajte z neho všetku šťavu. Zmiešajte s ostatnými ingredienciami a vložte do mikrovlnky približne na 30 sekúnd.

Kombinácia zložiek

Zemiaková šťava čistí, zjemňuje a omladzuje pokožku. Mlieko ju zase upokojí a zabráni výskytu podráždenia po zákroku. Oproti týmto dvom stojí sóda bikarbóna, ktorá je alkalická, zjemňuje vlasy a doslova ničí vlasový folikul. Kombinácia týchto troch zložiek zaručuje prírodnú epiláciu a koniec starostiam s odstraňovaním chĺpkov na dlhšiu dobu.

Aplikácia

Pokožku je pred epiláciou potrebné pripraviť, čo spočíva najmä v zvlhčení. Potom si vezmite kozmetický štetec a naneste pastu na miesta, z ktorých chcete chĺpky odstrániť. Dbajte na to, aby ste pastu nanášali v smere rastu chĺpkov, v žiadnom prípade ju nenanášajte v protismere!

Nechajte pastu zaschnúť. Počkáte si na to približne 15-20 minút. Keď bude pasta dokonale suchá, urobí vám na nohách akoby druhú kožu. Prsty uchopte okraj tejto „kože“ a až teraz môžete ťahať v protismere rastu chĺpkov!

Hotovo! Epilácia je dokončená a vy sa môžete tešiť z dokonale hladkých nôh, ktoré vám vydržia pokojne aj niekoľko týždňov. Pre názornejšiu ukážku si pozrite aj video.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like