Kávičkári! Na dne hrnčeka máte hotový poklad: Tento účinok kávovej usadeniny ocení každá jedna žena!

Mnohí ľudia už určite počuli o skvelých možnostiach, ako využiť kávovú usadeninu. My sme však dnes pre vás vybrali niekoľko perfektných možností, ktoré sú overené a môžu vám nielen ušetriť peniaze a prinesú vám ohromný úžitok. Predovšetkým ženy účinky kávy určite ocenia.

 

Milé dámy, dávame vám do pozornosti najmä staré triky s kávovou usadeninou pre krásu. Poznali a používali ich už naše prababičky!

1. Odstránia kruhy pod očami extrémne rýchlo

Kávovú usadeninu rozmiešajte s kokosovým alebo olivovým olejom na hladkú pastu a nanesieme na kruhy pod očami. Necháme pôsobiť 20 minút a umyjeme vlažnou vodou. Kruhy pod očami sú preč, pokožka jemná, pružná  a rozjasnená. Ak chcete, aby bol tento účinok dokonalý a najmä trvalý, používajte 2x týždenne.

Kávová usadenina je aj ohromne silným bojovníkom proti celulitíde. Jemné masírovanie stimuluje krvný obeh v pokožke, dodáva jej živiny a pôsobí aj ako mechanický peeling. Kávovú usadeninu naneste na partie, na ktorých vás trápi celulitída a masírujte po dobu 5-7 minút. Potom môžete tieto miesta zabaliť do fólie a nechať pôsobiť ďalších 15 minút. Nakoniec stačí opláchnuť vodou. Ide aj o skvelú pomoc proti kŕčovým žilám a bolesti nôh, ktorú by mali poznať najmä ženy so sedavým povolaním.

2. Stimuluje rast vlasov ako drahé šampóny z obchodu

 

Drahé šampóny na rast vlasov obsahujú kofeín. Ten však môžete do pokožky hlavy dostať aj inak. Stačí, ak si budete pravidelne masírovať pokožku s kávovou usadeninou. Táto jemná masáž stimuluje rast vlasov, má ohromný relaxačný účinok, pôsobí aj proti lupinám a kožným problémom.

3. Odstráni blchy zo srsti domácich miláčikov

Káva je skvelou pomôckou aj pre psíkov. Stačí votrieť malé množstvo do srsti počas kúpania vašich domácich miláčikov. Blchy a ďalší škodcovia prebývajúci v srsti vôňu kávy neznášajú a poberú sa kade-ľahšie. Dávajte pozor, aby sa káva nedostala  do úst a očí zvieraťa.

3. Používajte ju pre exotickú chuť a proti komárom na grilovačke

Vysušená usadenina môže byť použitá na ochutenie mäsa a zeleniny, ktoré chceme grilovať. pridajte trochu aj do ohňa na grilovačke, máte pokoj od dotieravých komárov a múch.

4. Používajte ju ako čistiaci prostriedok

Kávovú usadeninu použite namiesto čistiaceho prášku – na hrnce na pripálené plechy je to jednotka.

6. Môžete ju použiť aj ako hnojivo

Káva má efekt ako hnojivo z obchodu – stimuluje rast a dodáva do pôdy živiny. pre rastlinky je vo všeobecnosti veľmi dobrá.

7. Odstránite s ňou nepríjemné zápachy

Vložte usušenú kávovú usadeninu do misky a nechajte v chladničke. Neutralizuje nepríjemné pachy.

8. Účinná proti škodcom

Posypte kávovou usadeninou vrchnú časť pôdy v okolí vašich záhonov. Odplašíte tak nepríjemných príživníkov.

 

9. Drevený nábytok bude opäť ako nový

Vyblednutý alebo poškodený drevený nábytok? Nezúfajte, dajte si v pokoji šálku kávy a potom usadeninu, ktorá ostane na dne, zmiešajte s malým množstvom horúcej vody, tak, aby vznikla hustá kašička. Získate tak ekologickú, šetrnú a úžasne účinnú kúru na drevený nábytok, ktorá je lepšia ako chemikálie či moridlá. Zmes stačí naniesť na poškriabané alebo vyblednuté miesta a potom preleštiť prostriedkom s obsahom včelieho vodku. Váš nábytok bude žiariť opäť ako nový!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like