Káva na vlasy? Nejedná sa o zvláštnosť. Káva vás nielen nakopne a dodá energiu, ale keď ju použijete na svoje vlasy, výnimočne im prospejete. Ako presne vám dokáže pomôcť?

Keď sa povie káva, tak si každý predstaví šálku najpopulárnejšieho nápoja na svete. Ten sa pije nielen preto, že ľuďom dokáže vďaka kofeínu dodať energiu, ale aj preto, že im chutí, alebo je spojený s relaxačným rituálom…

Nejde ale o jej jediné použitie. Myslíte si, že káva na vlasy je niečo zvláštne? Naopak. Je dokázané, že keď túto plodinu budete pravidelne využívať aj takto, výrazne sa to podpíše na vašej kráse. Neveríte? Skúste to a uvidíte sami.

Stále hovoríme len o hlavnej zložke, a to kofeíne. Ten vie nielen dodať energiu organizmu, ale jedná sa aj o látku, ktorá dokáže veľmi efektívne zabrániť vypadávaniu vlasov. A to nielen tak, že ho vo svojej podstate minimalizuje, ale tiež fakt, že začne stimulovať pokožku hlavy, začne stimulovať vlasové folikuly a výsledkom je to, že vlasy začnú opäť výraznejšie rásť. Nejde navyše o jediný klad, pretože nemožno zabúdať tiež na to, že vlasy budú po aplikácii výrazne silnejšie a pevnejšie.

S kávou teda dosiahnete to, že vlasy budú silné, že budú zdravé a tak budú aj skvele vyzerať. Zastavíte prípadné vypadávanie a stimulujete rast súčasných, ale aj nových. Zlepšíte kvalitu pokožky hlavy, rovnako ako posilníte vlasové folikuly a samotné vlasové korene. To všetko len vďaka káve. A ako na jej použitie? Kávová maska na vlasy je tým pomocníkom, ktorého si vytvoríte doma aj vy. Ako na to? Máme pre vás recepty na niekoľko z osvedčených masiek.

Kávová maska s kokosovým olejom

Príprava tejto masky je veľmi jednoduchá, pretože na nej budete potrebovať len mletú kávu a následne len kokosový olej. Tieto dve ingrediencie zmiešajte v pomere 1 ku 2. Teda napríklad 1 lyžička kávy a 2 lyžičky oleja. Potom nechajte zhruba 10 – 15 minút odpočinúť, aby sa zložky dobre prepojili. Teraz už môžete začať s aplikáciou na vašu vlasovú pokožku. Tu nechajte pôsobiť ideálne po dobu 45 minút. Vlasy najprv opláchnite vodou, potom ich umyte šampónom a následne na záver opäť dôkladne opláchnite. Tento variant je vhodný predovšetkým pre posilnenie korienkov.

Kávová maska s medom

Čo je vyžadované na prípravu tejto masky? Opäť sa jedná v ideálnom prípade o čerstvú mletú kávu, ďalej tiež o olivový olej a samozrejme aj o spomínaný med. Zmes sa vytvorí tak, že od rovnakej ingrediencie dáte vždy rovnaké množstvo. Napríklad jednu celú lyžicu. Potom všetko dôkladne zmiešajte, kedy by mala vzniknúť pomerne hustá pasta. Aj tú potom naneste na pokožku vašej hlavy a nechajte pôsobiť po dobu približne 30 minút. Potom opláchnite a umyte šampónom. Táto verzia sa hodí vo chvíli, kedy chcete zamedziť padaniu vlasov.

Kávová maska s kefírom

Zaujímavý recept, ktorý už vyžaduje podstatne viac ingrediencií. Kladom je, že pri všetkých bude opäť použité rovnaké množstvo. Teda napríklad jedna lyžička. Základom je opäť čerstvo namletá káva. K nej sa pridá tiež kefír, poprípade to môže byť nízkotučný jogurt. Potom je to ešte čistá voda. Zabúdať nemožno ani na esenciálne oleje, kedy je vhodná kvapka levanduľového, kvapka pomarančového a kvapka eukalyptového oleja. Všetky ingrediencie následne zmiešajte a aplikujte do vlasov zhruba na 30 minút. Potom opláchnite. Tento recept sa hodí keď chcete stimulovať rast.

Pokiaľ sa Vám tento článok páči, môžete ho komentovať, diskutovať a budeme radi, ak ho budete zdieľať pre svojich známych. Robíme to s ochotou hlavne pre vás, našich fanúšikov. Nezabudnite nás podporiť kliknutím na LIKE ?

You Might Also Like