Kašlete, máte plný nos alebo cítite, že na vás niečo lezie? Vložte si do sprchy toto a môžete zabudnúť na drahé lieky z lekárne!

Jar je bezpochyby krásnym obdobím v roku, avšak je spojená s mnohými nepríjemnými zdravotnými nástrahami, ktoré vyplývajú najmä z veľkých teplotných rozdielov počas dňa.

Ak sa k tomu pridajú daždivé dni, práca v kolektíve či každodenné cestovanie preplnenou hromadnou dopravou, naša imunita dostáva poriadne zabrať. Ak aj vy máte práve v týchto dňoch pocit, že na vás niečo lezie, máme pre vás skvelý tip.

Vyliečiť sa môžete počas sprchovania a to bez akejkoľvek chémie a tabletiek. Vyskúšajte zázračné šumivé guľôčky do sprchy, ktoré môžete jednoducho vyrobiť. Po obyčajnej sprche sa budete cítiť ako znovuzrodený a príznaky prechladnutia budú razom fuč!

Čo budeme potrebovať:

  • 1 šálka jedlej sódy
  • 2 lyžice kuchynskej soli
  • esenciálny olej podľa vášho výberu
  • 1/3 šálky citrónovej šťavy
  • vodu podľa potreby
  • Formu na muffiny
  • Voliteľné (sušené bylinky)

* Používajte šálku s rovnakým objemom

 

Postup:

Jedlú sódu zmiešame so soľou pomocou vidličky

Pridáme po troškách citrónovú šťavu – zmes začne prudko reagovať.

Dobre premiešame celú zmes vidličkou a po troškách pridávame vodu tak, aby nám vznikla konzistencia cesta a všetky prísady budú prepojené do jednotnej hmoty.

Formu na muffiny vymastíme olejom (kokosovým, rastlinným alebo akýmkoľvek iným).

Z cesta vyformujeme guľôčky, ktoré vložíme do formy na muffiny. Potom guličky vložíme do rúry a pečieme pri teplote 180 stupňov 10-20 minút. Potom vyberieme a necháme vychladnúť.

Než sa nám guľôčky ochladia, pokvapkáme každú liečivú guličku niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja podľa vlastného výberu. Najlepšie na boj s prechladnutím sú eukalyptový a mätový.

Guličky skladujeme v uzatvárateľnej nádobe.

Ako sa používajú tieto liečivé guľôčky v boji s kašľom, nádchou a nachladnutím?

Jednu šumivú guličku jednoducho položte do vaničky v sprchovacom kúte. Počas sprchovania sa gulička bude postupne rozpúšťať a bude uvoľňovať liečivé zložky, ktoré pomôžu zatočiť s nepríjemnými príznakmi prechladnutia.

Rovnako tak môžete guličky vhodiť do vane s teplou vodou a užiť si ich aj týmto spôsobom! Vyskúšajte a presvedčte sa na vlastnej koži, že tento jednoduchý spôsob skutočne zaberá!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like