Kašeľ, bolesť hlavy, dokonca aj bolesti chrbtice- všetko toto dokážete vyliečiť jednoduchou masážou týchto bodov.

Náš organizmus je veľmi záhadný systém ukrývajúci mnoho tajomstiev. Stačí iba jeden správny dotyk alebo poklopanie na určitý bod a váš stav sa môže výrazne zlepšiť. Zlepší sa vaša vnútorná pohoda, nálada, dokonca aj myslieť či pracovať bude oveľa jednoduchšie.

 

Čo robíte, keď nás bolí hlava, trpíme únavou alebo stresom? Samozrejme, natiahnete sa za tabletkou proti bolesti, šálkou kávy, alebo niečím sladkým. Na sekundu sa však zastavte a vzhliadnite na svoje ruky, práve v nich sa totiž nachádza tajomstvo zdravia a úžasnej pohody.

Body na rukách

Existuje celá veda, ktorá sa volá reflexológia. Študuje bioaktívne body nachádzajúce sa po celom tele. Východní liečitelia sú presvedčení, že príčinou akýchkoľvek problémov so zdravím sú práve zablokované toky energie. Masážou aktívnych bodov blokádu odstránite a tok energie sa obnoví.

Množstvo takýchto bodov sa nachádza práve na dlaniach a prstoch našich rúk. Ak správne pritlačíte na určitý bod, efekt na seba nenechá dlho čakať. Pozrime sa teda, čo konkrétne sa dá vyliečiť pomocou týchto bodov a kde sa nachádzajú.

 

Bolesť hlavy
Ešte predtým než sa rozhodne vziať si lieky, pokúste sa masírovať si končeky prstov alebo oblasť medzi palcom a ukazovákom. Bod hlavy sa nachádza na konci každého prsta a ak ho jemnými pohybmi budete pár minút masírovať, bolesť hlavy utíchne.

Bolesť krku a chrbtice
Ak vás trápi bolesť v krku a v chrbtici, ale neprichádza do úvahy, aby ste sa postavili a natiahli, začnite si masírovať konček palca (od hlavového bodu) a postupujte až k zápästiu. Práve na tejto dráhe sa nachádzajú body zodpovedné za chrbticu. Masírujte, dokým vás bolesť neprejde. Nezabudnite masírovať obe ruky.

Prechladnutie a chrípka
Ak ste si všimli, že sa u vás začali prejavovať prvé symptómy chrípky, pomasírujte si brušká všetkých prstov okrem palca na oboch rukách. Nachádzajú sa tam body zodpovedné za čelné a nosové dutiny. Choroba by mala ustúpiť.

Nespavosť
Ak sa vám nedarí zaspať, vyskúšajte masírovať strednú časť palca (nachádza sa tam bod zátylku). Masáž by mala trvať od 30 do 60 sekúnd na oboch rukách. Opakujte každý deň pred spaním, tým sa organizmus dostane do rytmu a kvalita vášho spánku sa výrazne zlepší.

Problémy s trávením
Stimuláciou týchto bodov si pomôžete ak vás trápi vysoká kyslota, nadúvanie a časté poruchy tráviaceho traktu. Body žalúdka a čriev sa nachádzajú na oboch rukách okolo palca.

Problémy s menštruáciou
Ak mávate počas menštruácie nepríjemné bolesti v dolnej časti chrbta alebo v podbrušku, neponáhľajte sa hneď užiť tabletky. Najskôr pomasírujte body, ktoré sú zodpovedné za funkciu hlavy a pohlavných orgánov. Bod hlavy sa nachádza na končeku palca a zóna, ktorá ovplyvňuje funkcie pohlavných orgánov, zasa na zápästí. Táto masáž vám pomôže od kŕčov, hlavne ak si počas nej spokojne poležíte a uvoľníte sa.

Kašeľ
Stimuláciou zóny, ktorá je zodpovedná za dýchací systém, môžete vyriešiť také problémy ako sú upchaté dýchacie cesty alebo kašeľ. Táto zóna sa nachádza len kúsoček od konca prstov, prakticky v strede dlane.

Zlepšenie nálady
Ak sa cítite zlomene alebo unavene, mali by ste si pomasírovať bod, ktorý spôsobuje zlepšenie nálady. Je to práve bod slnečnej energie, ktorý sa nachádza na vnútornej strane dlane.
Ruky zložte tak, akoby ste do nich naberali vodu a palcom sa dotknite stredu. Masáž tohto bodu na dlani pôsobí upokojujúco. Zmierňuje stres, nervozitu a únavu. Ak túto masáž robíte pravidelne, môžete sa dokonca zbaviť depresie a úzkosti.

RADA REDAKCIE

Stimulácia jednotlivých bodov na dlani alebo prstoch je veľmi užitočná. A nemenej užitočná bude aj masáž celých rúk, pomôže vám zlepšiť prietok krvi, obnoviť stratenú energiu a regulovať jej tok v organizme. Ak to budete praktizovať pravidelne, pocítite výrazné zlepšenie vášho celkového stavu.

Masáž by ste mali začať jemným trením dlaní a rúk. Môžete použiť aj krém alebo olej, bude sa vám pracovať lepšie a ešte si aj hydratujete pokožku. Prsty si dobre prepleťte do zámku a ťahajte rôznymi smermi. Neťahajte veľa, ale tak, aby ste určite cítili napätie. Potom pomasírujte každý prst zvlášť, osobitnú pozornosť venujte laterálnym plochám.

Ak niekde pociťujete bolesť, zdržte sa na tom mieste o trošku dlhšie a poriadne ho premasírujte. V našich končatinách sa nachádza mnoho nervových zakončení, a to platí hlavne pre ruky. Ich stimuláciou sme tak schopní ovplyvniť funkcie vnútorných orgánov.

S pomocou masáže týchto bodov a celkovo masáže rúk, môžeme zlepšiť svoj stav, obnoviť organizmus, dostať ho do rovnováhy a obnoviť energetický tok. Len si pamätajte, že toto sú len vedľajšie nástroje, ktoré ani zďaleka nepomáhajú všetkým, a pri oveľa vážnejších symptómoch by ste sa mali obrátiť na lekára.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

 

zdroj : takprosto.cc

 

You Might Also Like