Kamarátom z Pezinka počas prechádzky sa naskytol TENTO strašný pohľad: Zamotaný daniel mlel z posledného!

Nečakaný nález! Namiesto pokojnej prechádzky v jesenný deň sa kamarátom z Pezinka pri Bratislave v sobotu popoludní naskytol nepríjemný pohľad. V lese v blízkosti Kučišdorfskej doliny sa v lístí pri strome zmietal zamotaný daniel škvrnitý. Hneď sa pustili do jeho záchrany.

 

Namiesto pohodového výletu strávili v lese dlhé minúty bojom o život daniela. Na trase v Kučišdorfskej doline sa v lese zmietal na zemi daniel škvrnitý, ktorý podľa mladíkov mlel z posledného. „Doteraz som našiel len mŕtve zvieratá. Toto bolo prvýkrát, čo som našiel zviera, ktoré ešte žilo,“ prezradil Pezinčan Christian a rozhovoril sa o záchrannej akcii prežúvavca zamotaného v tenkých lanách.

„Som milovník prírody a zvierat, tak som si povedal, že mu nejako pomôžem,“ dodal mladík, ku ktorému sa ihneď pripojil jeho dobrý kamarát Filip. „Zavolal som členovi lesnej stráže pánu Kadlečíkovi a tak sme asistovali pri záchrane. Tá, našťastie, dopadla dobre, no bolo to doslova na poslednú chvíľu,“ doplnil ho Filip, ktorému mimoriadne odľahlo, keď sa párnokopytník zakrátko spamätal, stratil sa v hustom lesnom poraste.

Daniel škvrnitý uviazol v nastražených povrazoch.

Daniel škvrnitý uviazol v nastražených povrazoch.

zdroj: cas.sk

You Might Also Like