Kalifornské melírovanie – Táto vychytávka sa stane hitom farbenia vlasov v roku 2018

Tento nový trend farbenia k nám prichádza z amerického státu Kalifornia. Obyvatelia tohoto regionu kvôli horúcemu slnku majú odfarbené vlasy, čo značne zväčšuje objem, a sú prirodzenejšie.

 

Kalifornská metóda farbenia je vhodná na akúkoľvek farbu vlasov, dodáva im lesk a vyzerajú ako z reklamy na šampón. Hlavný trik spočíva v tom, že tento druh melíru sa líši svojím jemnejším prístupom. Nevyžaduje použitie alobalu, farbenie sa vykonáva na otvorenom vzduchu a tým pádom sú vlasy menej poškodené. Taktiež sa často na pramienky nanáša prípravok pripomínajúci pastu, ktorá obsahuje včelí vosk.

Tmavá prirodzená farba poskytuje príležitosť získať vlasom zaujímavý kontrast. Ak ponecháte korienkom ich originálnu farbu, môžu vaše končeky dosiahnuť maximálne zosvetlenie. Nafarbite ich napríklad zlatým, či iným svetlejším odtieňom. V tomto prípade musíte použiť paletu najmenej troch, najlepšie štyroch odtieňov, aby sa vám vytvoril krásny prirodzený preliv.

Blondínky si vďaka tejto metóde môžu zvýrazniť svoju prirodzenú krásu vlasov, ak budú ich odtiene trochu teplejšie alebo chladnejšie. V prípade, že sú vaše vlasy svetlé a rovné od korienkov, naneste si na túto oblasť tmavší odtieň farby, než je ten váš, aby ste vytvorili prirodzený prechodový efekt.

Ženy s ryšavými vlasmi tento efekt rozžiari, pretože prírodne ryšavé vlasy strácajú na farbe po 25. roku života a začína to vyzerať nudne. Výhodou je, že korienky si môžu ponechať svoju prirodzenú farbu. Pre tie, ktoré smútia kvôli svojim šedivým vlasom, by sa mali začať tešiť, pretože si už nebudú musieť zakrývať šediny.

Proces farbenia touto metódou je o niečo zložitejší ako bežné melírovanie alebo balage. Preto je lepšie, ak sa odovzdáte do rúk odborníkov, ktorí tento typ farbenia vlasov dobre poznajú.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: takprosto.cc

 

You Might Also Like