Jedzte ich viac a budete žiť dlhšie! Tieto produkty vám prečistia cievy a ochránia vás pred infarktom

Veľmi veľa starších ľudí zomrie na infarkt. Najčastejšou príčinou jeho vzniku sú upchaté cievy a stres. Aby ste sa chránili pred možným rizikom kardiovaskulárnych ochorení, musíte sa o seba starať od mladosti…

Zvláštna pozornosť by mala byť venovaná výžive, pretože existujú niektoré produkty, s ktorých pomocou je možné aj úplne vylúčiť problémy s cievami.

1. losos
Akákoľvek ryba čeľade lososovitých je veľmi užitočná pre srdce a cievy. Prirodzenou schopnosťou tohto nielen zdravého, ale aj chutného produktu je, že veľmi dobre čistí tepny. Samozrejme je najlepšie kupovať čerstvé organické ryby.

2. pomarančový džús
100% pomarančový džús je veľmi bohatý na antioxidanty, ktoré ľahko čistia cievy a znižujú tlak.

3. káva
Presne tak! Experimenty ukázali, že 1-2 šálky kávy denne majú priaznivý vplyv na činnosť kardiovaskulárneho systému. Nemali by ste sa však nechať uniesť týmto ušľachtilým nápojom – nadmerná konzumácia kofeínu môže negatívne ovplyvniť gastrointestinálny trakt.

4. škorica
Dokonca aj len jedna čajová lyžička škorice denne môže spôsobiť veľké zmeny v kardiovaskulárnom systéme. Pridanie tohto korenia do jedla nezlepší len jeho chuť, ale je tiež neuveriteľne užitočné!

5. kaki (churma)
Tento pokrm bohov má nemenej “božské” vlastnosti. Je bohatý na steroly výrazne znižujúce hladinu cholesterolu v krvi.

6. kurkuma
Niet divu, že indiáni pridávajú tento produkt takmer ku všetkým pokrmom. Kurkuma, ktorá sa nachádza napríklad v kari, má nielen protizápalové účinky, ale tiež zlepšuje funkciu ciev.

 

7. zelený čaj
Zelený čaj upokojuje a súčasne nabíja energiou a jeho antioxidanty znižujú hladinu cholesterolu a veľmi priaznivo podporujú metabolizmus.

8. melón
Toto obrovský plod je nielen osviežujúci, ale aj vplyvom oxidu dusnatého pôsobí priam zázračne na kardiovaskulárny systém.

9. morská kala

Môžeme veľmi dlho vymenovávať vitamíny, minerály, bielkoviny a antioxidanty morských rias. Užitočnejšie produkt pravdepodobne na svete nie je. Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú morské riasy, si znížte hladinu cholesterolu najmenej o 15%.

10. brusnice
Brusnice, aj keď nemajú sladkú chuť, zníži rýchlo hladinu cholesterolu až o 40%. Za pár pohárov brusnicového džúsu vám vaše srdce poďakuje.

11. orechy
Orechy sú zásobárňou zdravých tukov, ktoré významne znižujú hladinu cholesterolu, zlepšujú funkciu kĺbov a pamäti. Vlašské orechy a mandle sú obzvlášť výhodné pre cievy, jedna hrsť denne môže zmeniť všetko.

12. granátové jablko
Granátové jablká sú pre krvný obeh nevyhnutná kvôli veľkému množstvu živín. Šalát s granátovým jablkom alebo šťavou z granátového jablka pôsobí všestranné priaznivo.

13. špenát
Špenát dokonale koordinuje činnosť kardiovaskulárneho systému. Obrovské množstvo draslíka, kyseliny listovej a železa pomôže do budúcnosti predísť infarktu.

14. olivový olej
Niet divu, že ho v Taliansku a v Grécku majú tak radi. Všimnite si, že oba národy žijú oveľa dlhšie ako my. Pri pravidelnom používaní olivového oleja sa riziko srdcových ochorení znižuje o 41%. Je chutný a užitočný!

 

15. brokolica
Užitočné vlastnosti tohto produktu nie sú docenené. Brokolica je bohatá na vitamín K, táto zelenina môže robiť zázraky s krvným tlakom a hladinou cholesterolu.

16. avokádo
Tento produkt sa na našom jedálnom stole vyskytuje čoraz častejšie. Avokádo vás nielen rýchlo nasýti, ale pôsobí tiež priaznivo pri ťažkostiach kardiovaskulárneho systému.

17. špargľa
Špargľa je pravým bojovníkom v boji proti cholesterolu. Pôsobí priaznivo na cievny systém. Nezabudnite zahrnúť tohto “starého gréckeho poloboha” do svojho jedálnička.

Tento zoznam rozhodne stojí za uváženie. Začnite správne jesť práve teraz. Starajte sa o svoje zdravie už od svojej mladosti!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like