Jednoduchý trik na odstránenie zápachu z uterákov!

Nechali ste niekedy uteráky v práčke cez noc (alebo ešte horšie, pár dní) potom, čo ste ich vyprali? Toto sa párkrát stalo každému. Aj tomu, kto tvrdí, že nie. Jednoducho na vytiahnutie nevyšiel čas, alebo ste dokonca zabudli. Ak sa to teda stalo aj Vám, potom viete, že ich vôňa nepripomínala zrovna fialky. Jedná sa o jeden z najodolnejších pachov, ktorý sa v tkanine usadí. Rozšíri sa nielen do celej práčky, ale tiež do celej kúpeľne. Je to vlastne pach vlhkosti a baktérií.

Existuje riešenie, ktoré môže pomôcť v boji so zápachom plesne. Zatuchnuté uteráky tento trik vyčistí a eliminuje zápach hlboko vo vláknach . Na tento trik potrebujete len ocot a kypriaci prášok na pečenie, ktoré určite máte doma a po ruke!

BUDEME POTREBOVAŤ

  • 1 šálka octu
  • ½ balíčka kypriaceho prášku
  • horúca voda

POSTUP

  1. Dajte zaprané a zapáchajúce uteráky do práčky a naplňte horúcou vodou. Najlepším spôsobom je, keď vodu najskôr sami uvaríte a potom ju nalejete rovno do bubna práčky.
  2. Potom pridajte do bubna šálku octu a uteráky bežne vyperte. Po dokončení cyklu nechajte uteráky v práčke a opäť naplňte vodou a polovicou balíčka kypriaceho prášku. Prejdite druhý cyklus.
  3. Nakoniec nechajte uteráky dôkladne uschnúť. Či už v sušičke, alebo na šnúre na bielizeň. Ak nebudete úspešní, celý proces znovu zopakujte. Spoľahlivo zaberie.

Zdieľajte tento geniálny  trik na odstránenie zápachu z čerstvo vypraných uterákov  aj s vašimi priateľmi! Určite sa im bude tiež hodiť!

zdroj: tiphero.com

You Might Also Like