Jednoduchá myšlienka skúseného záhradníka, vďaka ktorej budete mať konečne vysnívanú záhradu svojich snov. V čom spočíva jeho rada?

Menej je niekedy viac a v prípade týchto záhradných dekorácií to platí dvojnásobne. Starší záhradník sa krajinnej architektúre venoval dlhé roky, i keď na ňu nebol študovaný. Jeho cit pre prírodu a pre krásu, ktorú dokáže sama vytvoriť, ho inšpirovala k takýmto úžasným dielam.

 

Nie všetko, čo je výsostne moderné, musí byť aj krásne, alebo naopak, nie všetko, čo je staré a obyčajné, musí byť zákonite nudné a neoriginálne. Využitie obyčajných kameňov – menších či väčších – pri dekorovaní záhrad a záhonov je očividne vynikajúci nápad. Stačí len zapojiť fantáziu, a aj z tej najjednoduchšej záhradky môže byť oáza pokoja a blaha. Konvenčné kamene sú súčasťou prírody, a preto do záhrad patria presne tak isto ako stromy, kvety či plodiny. Hodia sa do divokých záhrad, na chaty, ale aj do krajinných parkov a alejí. Navyše sú lacné a nepôsobia ako gýč. Na rozdiel od niektorých podivuhodných záhradných dekorácií, ktoré sú neraz také absurdné, že človek nevie, či ide o vtip alebo to výrobcovia mysleli vážne.

15 krásnych inšpirácii, ako dekorovať záhradu kameňom

Ak ste využili pri dekorovaní kamene aj vy, potešíme sa, ak nám pošlete fotografiu vašej záhradky. Možno sa čitatelia inšpirujú práve tou vašou.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like