Jedno malé tajomstvo vám ušetrí návštevu u lekárov. Unaveným chodidlám som dopriala túto masáž

Ak trpíte bolesťami chrbtice alebo krku, môžete ísť za špecialistom, aby vám tieto oblasti pomasíroval. V prípade, že máte napnuté celé telo a cítite pocit ťažoby, je potrebné vykonať masáž chodidiel.

Akupresúra – liečba a prevencia chorôb stláčaním určitých bodoch na našom tele. Nepotrebujete ihly či iné špeciálne prístroje, stačí len vedieť, ktoré body sú zodpovedné za vaše orgány a ich zdravie.

Bod na chodidle

Tento akupresúrny bod sa nachádza na metatarzálnych kostiach vašich nôh. Je známe, že ide o silný bod, ktorý podporuje zdravie. Jeho stláčaním sa dokážete zbaviť mnohých ochorení.

 

Výhody akupresúry

  1. Úľava od bolesti

Namiesto práškov proti bolestiam si niekoľkokrát stlačte tento bod na nohe. Pomáha to pri bolestiach hlavy a nepríjemnom pocite v dolnej časti chrbta.

 

  1. Uvoľňuje stres

Hovorí sa, že akupunktúrny bod je zodpovedný za náš vnútorný mier. Tlakom na neho znižujeme stres a podporujeme rýchlejšie rozhodovanie v ťažkých situáciách. Okrem toho sa môžete zbaviť aj únavy!

 

  1. Antidepresívum

Každý deň si trikrát pritlačte vyššie uvedený bod na chodidle. Ochránite vaše telo pred náhlymi záchvatmi paniky, nespavosťou a stratou síl.

 

  1. Proti znecitliveniu v končatinách

Tento problém trápi nielen ľudí v pokročilom veku, ale aj tých mladých. Ak pociťujete stuhnutosť v prstoch alebo rukách, niekoľkokrát si stlačte spomínaný bod. Metódu opakujte na dennej báze po dobu minimálne 3 týždňov.

 

Akupresúra má už mnoho storočí svoje miesto v orientálnej medicíne. Čínski múdrci už dávno pochopili, že všetko je v našom tele prepojené a mnoho chorôb môže byť liečených len stláčaním bodov na určitých miestach. Vyskúšajte to aj vy!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like