Jedna polievková lyžica na lačný žalúdok a 10 minút. Neverím, že pred rokom mi boli moje zuby prekliatím. Konečne niečo čo naozaj funguje!

Vypláchnuť si ústa olejom na prázdny žalúdok – jedno zo starovekých ajurvedských praktík. Keby sme tento postup vykonávali každý deň od nášho detstva, zubári by nemali čo robiť.

Tajomstvom lipidov v oleji je, že vyťahuje z úst baktérie a zabraňuje ich opätovnému prilepeniu sa na zuby a ústnu sliznicu. Kloktanie s olejom vám pomôže eliminovať bežné problémy: čistí zubný povlak, spevňuje ďasná, odstraňuje zlý dych…a to nie je všetko!

Vyplachovanie úst olejom

  1. Najlepšie bude, ak to vykonáte ráno, hneď po prebudení a samozrejme na lačný žalúdok. Dajte si do úst 1 PL slnečnicového alebo olivového oleja (môžete pokojne použiť aj kokosový, sezamový alebo iný).

Ponechajte ho v ústach 10 minút a v žiadnom prípade ho neprehĺtajte. Kým bude v ústach, nazbiera si všetky škodlivé baktérie a toxíny.

  1. Hneď ako olej zhustne, vypľujte ho a vypláchnite si ústa teplou vodou.

  1. Žiaden iný prípravok či zubná pasta nebude fungovať tak efektívne! Počas niekoľkých dní si všimnete, že váš dych je sviežejší a zuby belšie. To je len začiatok…

  1. Teraz si môžete umyť zuby ako zvyčajne. Olejová ochrana, ktorá sa tvorí v ústach počas 10 minút, pomôže aj samotnej zubnej paste lepšie vyčistiť vaše zuby.

Jedná sa o jednoduchú procedúru, z ktorej sa ľahko stane zvyk. Je dôležité, aby ste si olej prichystali do pohára k zubnej kefke ešte večer a ráno na to určite nezabudnete!

Nedajte baktériam žiadnu šancu a nezabudnite sa o tento článok podeliť aj s vašimi priateľmi.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like