Jedenie po 18:00? Lekári vymenovali 5 produktov, ktoré môžete konzumovať aj pred spaním a zaručene nepriberiete!

Kto z nás sa nepozrie do chladničky aj po tom, čo odbije 6 hodina večer. Všetko to začína úplne nevinne: „Nevypijem si radšej len šálku čaju?“ Nakoniec to skončí sendvičom s klobáskou a palacinkami s bohatou dávkou šľahačky.

To sú teda čertovsky dobre strávené večerné momenty, najmä vtedy, ak celý deň dopadol na figu.

V prípade, že sa večer rozhodnete konzumovať niečo zdravé, zvoľte si produkty, ktoré zlepšujú kvalitu spánku a nevynesú vašu váhu do nebeských výšin. Pozrite sa teda čo si môžete dopriať bez toho, aby ste mali výčitky.

  1. Horká čokoláda

Často je tento produkt uvedený ako zakázaný. A to úplne zbytočne, pretože medzi čokoládovou tyčinkou s orechmi a kockou horkej čokolády je obrovský rozdiel! Horká čokoláda obsahuje minimálne množstvo cukru. Tento druh pochúťky podporuje rýchlu úbytok hmotnosti a znižuje hladinu cholesterolu.

  1. Polievka

Určite ste neočakávali, že tu nájdete tento pokrm! Na noc si však môžete dať aj polievku. Faktom je, že všetky teplé tekutiny majú upokojujúci účinok. Ak budete večer pociťovať, že šálka teplého čaju neodvráti vaše chúťky na jedenie, zohrejte si trochu polievky (kuracia či zeleninová je tá najlepšia voľba).

Je dôležité si uvedomiť, že sa neodporúča konzumovať na noc polievku so šošovicou, hráškom alebo fazuľou, pretože to môže viesť k nepokojnému spánku.

  1. Mandle

Ak máte radi tento druh orieškov robíte dobre! Hrsť mandlí bude vynikajúcou možnosťou na uspokojenie nočného hladu.

Tí, ktorí chcú schudnúť, sa nemusia obávať ich konzumácie. V štúdii z roku 2012, ktorej výsledky boli publikované v časopise American Journal of Clinical Nutrition, sa ukázalo, že tento produkt nevedie k ďalšiemu zvyšovaniu hmotnosti.

  1. Tekvicové semienka

Ak sa vaša ruka začne tiahnuť po miske s popcornom  alebo čipsami, uprednostnite namiesto toho niekoľko tekvicových semienok.

To je presne ten typ jedla, ktorý sa ľahko dokáže vyrovnať s nočným hladom a pomôže pripraviť vás na spánok. Ako viete, tekvicové semienka sú mimoriadne bohaté na horčík, čo je veľmi dôležité pre pokojný a hlboký spánok.

  1. Ryža

Odborníci na výživu zaznamenajú nesporný fakt: diéta, ktorej hlavnou zložkou je ryža, znižuje riziko nespavosti až o 46%. Ryža patrí k potravinám s vysokým glykemickým indexom, ktorý ovplyvňuje rýchlosť produkcie tryptofánu a melatonínu – hormóny mimoriadne dôležité pre kvalitný spánok.

Niekedy môže byť smäd hlboko zamaskovaný pod silným hladom. Skúste vypiť pohár vody či šálku teplého zázvorového čaju a uvidíte, že nebudete musieť vybrakovať pred spaním celú vašu chladničku!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like