Jeden citrón za deň a bolesť kĺbov zmizla. Tento babský recept mi poradila moja suseda a je neskutočný

Hoci si citrón pridávame najmä do čajov pri nachladení alebo ľadovej limonády, existujú spôsoby, o ktorých ste možno ani nevedeli. Citrón patrí k tradičnej medicíne mnohých krajín a to aj pri liečbe chorôb pohybového aparátu. Jeho šťava pomáha bojovať proti artritíde, reumatizme a artróze. Ak sa zúfalo snažíte nájsť cenovo dostupný a efektívny spôsob liečby, táto možnosť je práve pre vás!

 

Reumatizmus

Citrón je nasýtený vitamínmi A, B1 a B2, P a C, ako aj kyselinou citrónovou. Tieto komponenty majú posilňujúce a protizápalové vlastnosti. Pripravte si alkoholovú tinktúru z citrónovej kôry. Potrebujete na to kôru z 5 citrónov a 500 ml vodky. Najskôr si citrón očistite od kôry, ktorú následne pomeliete a zalejete vodkou. Nechajte lúhovať 2 dni. Bolestivé kĺby si každý večer potierajte a zabaľte do teplej, bavlnenej tkaniny.

Artritída

Zbaviť sa choroby len použitím citróna nebude fungovať, ale môže slúžiť ako vynikajúca podpora. Odporúčame vám použiť citrónovú šťavu alebo tinktúru z citrónovej kôry. Rozrežte si jeden citrón a vytlačte z neho šťavu. Potierajte ňou kĺby 2x denne a nehýbte sa, kým úplne nevyschne.

V prípade, že nemáte čas na tinktúru, urobte si z citrónovej kôry čaj. Nalejte do hrnca 1 liter vody a pridajte šťavu a kôru z 2 citrónov. Varte to 15 minút, keď čaj trochu vychladne, oslaďte ho medom a pite.

Artróza

Citrón pomáha aj pri uvoľňovaní bolesti a zvyšovaní pohyblivosti kĺbov. Zmiešajte si 4 ČL veroniky lekárskej, 2 ČL koreň lopúcha, 12 PL citrónovej šťavy, 6 ČL fialky trojfarebnej a 400 ml vody. Všetko, okrem citrónovej šťavy, povarte 10 minút a po uplynutí času nechajte lúhovať 12 hodín. Odvar preceďte a pridajte citrónovú šťavu. Konzumujte ho po jedle, 125 ml 4x denne.

Sme zvyknutí z citrónu odstraňovať jeho kôru, ale asi polovica živín sa nachádza práve v nej. Už týždeň po tejto liečbe pocítite rozdiely. Vyskúšajte to a povedzte o tom aj vašim priateľom, ktorí trpia ochoreniami pohybového aparátu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:sovkusom.ru

You Might Also Like