Je Vám 50+? Tak sa určite pozrite na tieto odborníkmi overené kozmetické rady, ako vyzerať v každom veku skvele! Maku-up vie byť totiž pekná záhada!

Každá žena chce vyzerať vždy sviežo, krásne a mlado. Najvernejším pomocníkom je tak make-up, najmä vo veku 40 rokov a viac. Pri správnej aplikácii zázračnej kozmetiky môžete skryť ako stres, nedostatok spánku a akékoľvek zmeny súvisiace s vekom. Prichádza však okamih, kedy sa v očiach začne odrážať smútok, koža sa stáva menej pružnou, aj keď ste bežným zákazníkom kozmetičky a Vaša tvár zmení rysy.

Vždy je nutné pamätať, že sa ale môže stať, že make-up vytvorí aj opačný účinok. Mnoho žien totiž robí základné chyby a vo väčšine prípadov o nich vôbec nevedia. Preto sme sa rozhodli spísať Vám 10 hlavných chýb, ktoré robia ženy vo veku 50+ a ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak nechcete vyzerať staršie, než v skutočnosti ste. Mladé ženy vo veku 25 rokov by však mali tiež venovať pozornosť správnemu líčeniu, ak nechcú vyzerať ako ich mamička.

Make-up pre ženy 50+

Rúž

Nepochybne sa zhodneme, že je červená farba osviežujúca a sexy. Vždy ale majte na pamäti, že je potrebné rúž aplikovať dôkladne, tak aby pôsobila dokonalým dojmom. Najlepšie je ho aplikovať špeciálnym štetcom na pery, ktorým krásne vyplníte a orámujete Vaše pery. Pamätajte, že matné textúry a tmavé odtiene sú tou správnou voľbou pre ženy 50+. Vyhnúť by ste sa naopak mali výrazným a žiarivým farbám.

Očné tiene

Všeobecne sa predpokladá, že hnedé očné tiene sú najviac univerzálne a vhodné pre všetky farby očí. Ale! Zdôrazňujú tiež únavu a kruhy pod očami. Preto, ak zvolíte očné tiene hnedej farby, nezabudnite pod oči použiť korektor s dobrou krycou schopnosťou.

Ceruzka na oči

Už dávno nie je tajomstvom, že ak spodné viečko orámujete tmavou ceruzkou na oči, budú vyzerať vizuálne menšie. Navyše táto metóda zdôrazňuje kruhy pod očami a očné viečka pôsobia mierne opustene. Ak chcete však oči opticky zväčšiť a zvýrazniť, zvoľte radšej orámovanie horného očného viečka.

Riasenka

Rovnako ako u ceruzky na oči, dôraz na spodné viečko bude vzbudzovať ponurý dojem. Ak máte viac ako 50 rokov, riasenka na dolných riasach dodá očiam únavu a tiež bude zdôrazňovať vrásky okolo očí. To predsa nechceme, že?

Tekuté očné linky

Lepšie je nepoužívať čierne tekuté očné linky. Po prvé, pôsobia príliš neprirodzeným dojmom. Po druhé, je ťažšie ich kombinovať s tónom kože, ktorá je viac pigmentovaná a rôzne nepravidelná. V prípade, že teda siahate po očných linkách, odporúčame zvoliť skôr hnedé očné linky.

Kontúrovacia ceruzka

Jasné hrubé čiary pôsobia zreteľne starším dojmom. Ak chcete tvári dodať mäkkosť a sviežosť, vyberte skôr jemnejšie odtiene vo farbe ružovej.

Vzhľadom k tomu, že obrysová ceruzka pomáha zdôrazniť tvar pier a fixuje rúž, vždy vyberajte kvalitnú kontúrovaciu ceruzku, aby ste zabránili rozmazaniu. Ak sa však nezhoduje s odtieňom lesku, alebo rúžu, bude to nielen zvyšovať vek, ale vyzerať aj vulgárne.

Báza pod make-up

Nepoužívajte bázu ako základ pre každodenný make-up. Je to užitočnejšie skôr pre fotografovanie, pretože pred kamerou potrebujete intenzívnejší make-up. 

Pre večerné oslavy, kde bude umelé osvetlenie, je potrebná make-upová báza tiež. Počas dňa by to však mohlo pôsobiť, že je tvár preťažená. Ak to prípad vyžaduje, vyberte bázu s reflexnými časticami – bude Vám vizuálne vyhladzovať vrásky.

Tón make-upu

Nikdy si nekúpte make-up, ktorý je tmavší než tón Vašej pleti! To by zbytočne pridávalo Vašej tvári až o niekoľko rokov viac, zároveň by to viac zvýrazňovalo prípadné vrásky. Make-up by mal byť vybraný v tónu pleti, alebo o jeden odtieň svetlejší.

Púder

V súčasnosti mnoho žien aj naďalej používa supermatifikačné púdre, ktoré ale robia tvár bez života a staršiu. Púder je vždy potrebné aplikovať v tenkej vrstve, len aby sa zafixoval tón pleti a vyhladil sa malé chyby. Aby ste sa vyvarovali matnému lesku, je lepšie použiť špeciálne krémy a séra. Určite však nepoužívajte púder, ak plánujete fotiť s bleskom.

Čo si zapamätať?

Make-up nehrá žiadnu úlohu, pokiaľ nie je pokožka dobre upravená. Pamätajte, že zvlhčovanie je kľúčom k dobrému make-upu. V priebehu rokov sa koža stáva viac dehydratovaná, takže používajte rôzne zvláčňujúce masky!

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like