Je neuveriteľné, aké liečivé účinky má táto rastlina, ktorú som mala po celé tie roky doma. Pozrite sa na to aj vy

Určite ste sa už aspoň raz v živote stretli s touto rastlinkou, ktorá sa niekedy tiež nazýva strom peňazí. Nazvali ju tak ľudia, pretože jej listy im pripomínali hrúbku okrúhlych mincí. Obsahujú veľké množstvo šťavy, ale o jej vlastnostiach vie len málokto. Povieme vám, ako si z izbovej rastliny urobíte skutočnú medicínu.

 

 

Najskôr vás musíme upozorniť, že listy tučnolistu okrem užitočných látok obsahujú i arzén. Preto by sa pri vnútornom požití malo dávať pozor na správne dávkovanie.

Využitie Tučnolistu

1. Pri vzniknutom opare na ústach si natierajte postihnuté miesto šťavou z tučnolistu každých 30 minút. Inou alternatívou je priloženie si obkladu namočeného v jeho šťave a zalepeného náplasťou, najlepšie pred spaním.

 

2. Ak sa chcete rýchlo zotaviť po angíne, je potrebné, aby ste si vytlačili šťavu z 10-ich listov a rozriedili ju v pohári s vodou. Týmto roztokom si vykloktajte hrdlo 3x denne.

3. Pri artróze kĺbov sa odporúča pred spaním potrieť si miesta šťavou z 10-15 listov.

4. Ak máte problémy s hemoroidmi, priložte si na postihnutú oblasť rozrezaný list.

5. Tučnolist lieči aj popáleniny, strie, rany a abscesy. Pripravte si kašičku z listov, natrite ju na potrebné miesta, obviažte obväzom a meňte každé 2 až 3 hodiny.

 

6. Šťava z listov tučnolistu odstraňuje svrbenie a zápal po bodnutí komárov, včiel a ôs. Potrite si ranu 4 až 6x denne.

7. Tučnolist pomáha aj pri zápalovom ochorení obličiek. Treba 3x denne vypiť 1 polievkovú lyžicu tohto extraktu: rozdrvte 5 lístkov, zalejte ich pohárom horúcej vody a nechajte vylúhovať 1 hodinu.

Ľudové povery hovoria, že ak Tučnolist začne kvitnúť, vašu domácnosť čaká finančné prilepšenie a blahobyt. Starajte teda o krásu tejto rastlinky a užívajte si jej blahodárne účinky!

Nezabudnite sa o jej liečivé vlastnosti podeliť zdieľaním článku s vašimi blízkymi.

You Might Also Like