Ivana Gottová zverejnila parte Karla Gotta: Nezomrel som, lebo viem…

Pozostalí po Karlovi Gottovi (+80) zverejnili parte, ktoré umiestnili na jeho oficiálne webové stránky. Okrem miesta konania pohrebu je na ňom uvedený citát, v ktorom stojí, že Majster nezomrel …

 

„Nezomrel som, lebo viem, že budem žiť stále v srdciach tých, ktorí ma milovali …“ stojí v parte, pod ktorým je podpísaná manželka speváckej legendy Ivana s dcérami Charlotte Ellou a Nelly Sofiou, Gottove dcéry Dominika a Lucia a vnuci Vojtěch a Jan . Ide o citát Františka Hrubína.

 

Verejnosť sa môže s Majstrom prísť rozlúčiť do Paláca Žofín na pražskom Slovanskom ostrove v piatok 11. októbra od 8 do 22 hodiny. „Rakva bude vystavená so štátnymi poctami vo Veľkom sále, za účasti čestnej stráže Armády Českej republiky. Ľudia budú môcť k rakve položiť kvetinové dary a zapísať sa do kondolenčnej knihy, „uviedla rodina vo vyhlásení.

 

Zádušnú omšu za Gotta odslúži kardinál Dominik Duka (76) a začne v sobotu 12. októbra o 11 hodine v katedrále sv. Víta. „Rakva bude vystavená na katafalku so štátnymi poctami. Ceremoniálu sa zúčastnia príslušníci Hradnej stráže. Prístup do katedrály je len na zvláštnu pozvánku, „stojí ďalej vo vyhlásení.

 

 

Od jeho smrti sa pietnym miestom stal priestor pred vilou na pražskej Bertramke . Je tam umiestnených viac ako 33 tisíc sviečok od ľudí a každý deň tam stále prúdia davy ľudí. Podľa slov premiéra Andreja Babiša by sa mohlo pohrebu Gotta zúčastniť až 300 tisíc ľudí.

 

You Might Also Like