Ideálne zdravé raňajky: Znižujú krvný cukor, zlý cholesterol a zbavia vás nadbytočného tuku!

Ak hľadáte nový nápad, čo si dať nabudúce na raňajky, máme pre vás jednu perfektnú kombináciu, akú inde len tak ľahko nenájdete!

 

 

Je to nielen chutné, ale aj extrémne zdravé a veľmi prospešné pre váš organizmus. Zlepšia hladinu vášho krvného cukru, zníži zlý cholesterol a eliminujú nadbytočný telesný tuk.

Ako všetci vieme, raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Preto je dôležité, aby ste si vždy vybrali výživný a zdravý pokrm, s ktorým úspešne vykročíte do nového dňa.

Kombinácia ovsených vločiek a semienok šalvie sa považuje za jedny z najzdravších raňajok. Obsahujú totiž látky, ktoré dodajú vášmu telu živiny a energiu potrebnú na celý deň.

Navyše, táto kombinácia stimuluje metabolizmus a tým pádom aj spaľovanie tukov a chudnutie.

Ovsené vločky sú výborným zdrojom vlákniny – rozpustné vo vode zvanej beta-glukány, ktoré sú silným stimulantom imunitného systému.

Ich pravidelná konzumácia znižuje cholesterol a zlepšuje zdravie kardiovaskulárneho systému. Sú tiež vynikajúcim zdrojom klasické vlákniny, minerálov a bielkovín.

Chia semienka, na druhej strane, majú vysoký podiel omega-3 mastných kyselín a vápnika. Obsahujú mocné antioxidanty a protizápalové látky, ktoré znižujú škodlivé triglyceridy v krvi a zlepšujú zdravie obehového systému.

Tieto raňajky majú ďalej regeneračné vlastnosti na kĺby, preto sa odporúčajú ľuďom, ktorí trpia artritídou a zápalovými bolesťami kĺbov.

 

ingrediencie

Na prípravu raňajok budete potrebovať tieto suroviny:

  • 1 pohár ovsených vločiek
  • 2 poháre vody
  • 2 čajové lyžičky čerstvej citrónovej šťavy
  • 1 čajová lyžička škorice (najlepšie cejlónskej)
  • 1 až 2 polievkové lyžice medu
  • štipku soli
  • 2 až 3 polievkové lyžice semienok šalvie

Príprava

Postupujte nasledovne:

1) Nalejte vodu do hrnca, pridajte škoricu a priveďte vodu do varu.

2) Po dosiahnutí bodu varu stíšte plyn a pridajte ovsené vločky.

3) Nechajte to povariť približne 5 minút.

4) Po dovarení prikryte hrniec pokrývkou a nechajte to odstáť ďalších 5 minút.

5) Následne to nechajte vychladnúť do teploty, pri ktorej sa to dá jesť, pridajte med so soľou a dobré to celé zamiešajte.

6) Zmes prelejte do sklenenej alebo porcelánovej misky a pridajte chia semienka (môžu byť aj pomleté, pre lepšiu absorpciu živín).

7) Na záver pridajte citrónovú šťavu, zamiešajte a vaše raňajky sú hotové, pripravené na konzumáciu.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like