Ide síce o základné princípy, ktoré by mala dodržiavať každá žena, ale nie vždy tomu tak naozaj je. Využívate týchto 10 vychytávok aj Vy?

Ako to tak už býva, každá žena túži celodenne vyzerať krásna a cítiť sa sviežo. Vďaka rýchlemu a hektickému spôsobu života je však niekedy vskutku ťažké dohliadať nielen na naše zdravie, ale aj krásu.

Keď je reč o kráse, existuje mnoho tipov a trikov, ako na ňu vyzrieť. Pripravili sme preto pre Vás článok o rade kozmetických, aj nekosmetických, vychytávkach, ktoré Vám pomôžu spríjemniť život a vyzerať perfektne a krásne po celý deň.

Liečba bolestivých nôh

Masáž, je skvelý spôsob, ako uľaviť Vašim nôh po náročnom dni. Zmiešajte 3 kvapky hrebíčkového oleja sa 3 lyžičkami sezamového oleja. Potom jemne masírujte nohy a bolesť by mala byť za 15 minút preč.

Prírodný liek na „dvojitú“ bradu

Možno neveríte, ale ak sa chcete zbaviť dvojitej brady, pravidelne žujte. Žuvanie totiž tvaruje Vaše tvárové svaly a zároveň čistí Vaše ďasná a zuby.

Keď Vám zarastie necht

Namočte prst do teplej mydlovej vody a nechajte ho tak asi 10-20 minút. Opakujte tento proces aspoň dvakrát denne. Určite však nevynechávajte návštevu lekára a môžete použiť aj krém proti plesniam, alebo antibiotickú masť od Vášho lekára.

Detoxikujte svoje podpazušie a zabráňte tak rakovine prsníka

Namiesto škodlivých dezodorantov si vytvorte svoj vlastný, ktorý bude bez toxínov a škodlivých látok. Mix jablčného octu, rozmarínu a esenciálneho oleja. Aplikujte zmes na oblasť podpazušia a nechajte ju zaschnúť, potom opláchnite. Opakujte tento postup raz týždenne, a minimalizovali riziko rakoviny prsníka.

Skúste vegetariánstvo 

Ak budete jesť veľké množstvo zeleniny a ovocia po dobu niekoľkých dní, Vaša váha bude klesať. Navyše zrýchlite Váš tráviaci systém a poskytnete telu potrebné vitamíny a minerály.

Preč so sladkosťami

Nielen, že poškodzujú pokožku a celkovú kvalitu kože Vášho tela, neprispievajú ani Vašej hmotnosti. Odstráňte preto z jedálnička všetky sladkosti, koláče, cukríky, čokoládu a sušienky a vyhýbajte sa aj cestovinám. Uvidíte, že Vám Vaše telo bude vďačné.

Hydratujte pokožku

Vedeli ste, že med dáva pleti potrebnú hydratáciu? Vyskúšajte niektoré domáce masky, medové zábaly a dokonca aj telové mlieko obsahujúce med. Vaša koža bude hladká, lesklá a obzvlášť hydratovaná.

Vybieľte si zuby pomocou banánovej šupky

Priložte banánovú šupku na zuby a čistite s ňou zuby po dobu jednej minúty, rovnako ako s kefkou. Potom nechajte šupku pôsobiť po dobu 10 minút a potom zuby očistite pomocou suchej kefky na zuby. Opakujte niekoľkokrát týždenne.

Zbavte sa zažltnutých nechtov

Vytvorte zmes zubnej pasty a citrónovej šťavy. Tú potom aplikujte na nechty a nechajte zaschnúť. Potom nechty prejdite niekoľkokrát zubnou kefkou a zažltnutý povlak by mal byť preč.

Pred spaním si doprajte teplú sprchu

Bez ohľadu na to, ako ste unavení po celodennej práci, doprajte si pár minút v teplej sprche. Sprchovanie pred spaním zlepšuje kvalitu Vášho spánku a navyše sa budete cítiť čisto a čerstvo.

Tak čo, riadite sa týmito princípmi?

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ : WITTYFEED.COM

You Might Also Like