Ich 14 ročný syn spáchal samovraždu. Zanechal srdcervúci list na rozlúčku, ktorý chcú jeho rodičia zdieľať s celým svetom ako výstrahu.

Daniel Joseph Fitzpatrick si vzal život len krátko po svojich 14. narodeninách. Našla ho jeho 17-ročná sestra Kristen, keď sa 11. augusta obesil na svojom vlastnom pásku. Aj napriek tomu, že boli jeho rodičia Maureen a Daniel st. zdrvení stratou svojho syna, rozhodli sa zdieľať jeho srdcervúci príbeh…

 

Daniel im však nechal list na rozlúčku, kde im vysvetlil, prečo sa rozhodol ukončiť svoj tak mladý život. Líči v ňom, že ho jeho spolužiaci a skôr kamaráti z 6. triedy ustavične šikanovali a on to už ďalej nedokázal prijímať.

 

“… Anthony ma šikanoval ešte s Johnom, Marcom, Josem aj Jackom. Stále dookola a dookola, kým som sa s nimi nepobil. Všetci po chvíli prestali, len Jack sa naštval … a ja skončil so zlomeným malíčkom, “napísal Daniel v liste na rozlúčku. Jeho kamaráti ho šikanovali kvôli jeho silnej postave. “Vzdal som to. Učitelia s tým aj tak nič neurobia. ”

 

“Chcel som zverejniť príbeh môjho syna, aby svet videl, čo musel zažívať,” povedal Daniel st., Otec chlapca. “Žiadne dieťa by si nikdy nemalo prejsť tým, čím si musel prejsť môj chlapec.”

“Vy ich môžete držať za ruky, uspávať je každú noc po zvyšok vášho života. Ja ale nie. Vaša malá monštrá mi môjho chlapca vzala, tiež aj mojej žene, jeho sestrám. Danny si toto nezaslúžil, bol to citlivý a hodný chlapec. Len ho chcem znovu počuť hovoriť “Dobré ráno, ocko” a aby som mu aspoň ešte raz mohol povedať, že ho milujem, “odkázal Daniel st. rodinám chlapcov, ktorí boli v liste uvedení.

Rodina Fitzgeraldova preto dúfa, že zverejnením Dannyho príbehu upozorní na problematiku šikanovania a na jej fatálne následky. Preto nebuďte ľahostajní a slepí k tomu, čo sa deje vašim deťom. Niekedy sa aj hlúpa detská hra môže zvrtnúť v niečo, čo dokáže deťom naozaj ublížiť. Deti vedia byť zlé aj kruté a následky svojich činov si málokedy uvedomujú.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Zdroj: najzena1.sk

You Might Also Like