Hrozba z ťažkých kovov nie len mýtus. S týmito trikmi môžete ochrániť svoje zdravie!

The feet of people with diabetes, dull and swollen. Due to the toxicity of diabetes placed on a white background. Fingers hit the back of the diabetic foot. To test foot swelling.

Niekedy o tom ani nevieme a toxické kovy môžu do nášho tela preniknúť prostredníctvom liekov, ktoré užívame, jedla, ktoré konzumujeme či prostredníctvom vzduchu, ktorý dýchame.

 

Ťažké kovy sa na našej Zemi nachádzajú prirodzene, avšak pre ľudský organizmus sú jedovaté. Niekedy o tom ani nevieme a toxické kovy môžu do nášho tela preniknúť prostredníctvom liekov, ktoré užívame, jedla, ktoré konzumujeme či prostredníctvom vzduchu, ktorý dýchame.

Najhoršie na toxických kovoch je to, že následky otravy sa nemusia dostaviť okamžite. Kovy sa nám môžu hromadiť v tele roky a  popritom ohrozovať naše zdravie a my nemusíme mať o tom ani len tušenie. Toxické kovy sa totižto dokážu viazať na životne dôležité bunky či orgány a postupne narúšať ich fungovanie.

Najviac kovmi ohrozené sú však oslabené orgány v ľudskom tele, pretože im chýba dostatočný príjem vitamínov a minerálov, vďaka ktorým by boli v lepšej kondícií a mohli sa lepšie brániť proti toxickým kovom. Najdôležitejšia je teda prevencia vitamínmi a minerálmi počas celého roka, aby naše telo bolo zásobované dostatočným množstvom vitamínov a tým by dokázalo samé regulovať látky v tele na tie ktoré príjme a tie ktoré vylúči, ako práve toxické kovy.

Príklady toxických kovov:


Olovo –  Olovo sa hromadí v mäkkých tkanivách ako sú pečeň či obličky a neskôr sa odtiaľ  presúva do kostí, vlasov a zubov. Preto je dôležité užívať dostatočné množstvo vápnika.
Ortuť –  Dostáva sa do nášho tela inhalačnou cestou, vďaka tomu môže mať zlý dopad na pľúca.

Kadmium – Kadmium sa môže dostať do tela človeka prostredníctvom fajčenia cigariet. Mže tak ohroziť krvný tlak či prispieť k vzniku kardiovaskulárnych chorôb.

Príznaky a symptómy ťažkých kovov:


Príznaky z ťažkých kovov sa líšia podľa toho o aký druh ťažkého kovu ide ale medzi tie najzákladnejšie príznaky patrí napríklad : bolesť hlavy, horúčka, hnačka, nevoľnosť, tlak na pľúcach, bolesť svalov či kĺbov, vypadávanie vlasov a podobne.

 

Čo  s tým? Ako sa zbaviť kovov v tele?


Organizmus síce dokáže túto prácu urobiť, vďaka obrannému systému, ale aj napriek tomu je potrebné mu k tomu dopomôcť. Existujú rôzne detoxikačné prostriedky, ktoré dokážu uvoľniť tieto kovy z orgánov, ale neodvedú ich úplne von z tela. Preto je dôležité aby sme navštívili lekára, ktorý vyhotoví testy zamerané na zistenie otravy z kovov. Tieto testy sa týkajú najmä odberu z krvi, slín, moču či dokonca z vlasov, z ktorých vedia lekári zistiť či daný človek má alebo nemá otravu z ťažkých kovov.

Detoxikácia:


Pokiaľ máte obavy z ťažkých kovov, môžete doma podstúpiť očistu alebo teda detoxikáciu organizmu, aj vďaka surovinám, ktoré možno bežne používate  v kuchyni. Môžeme spomenúť napríklad:

Koriander – Koriander je bylina, ktorá má antioxidačné účinky a tým dokáže pôsobiť najmä na ortuť, olovo či hliník.

Chlorella a spirulina – Je vedecky dokázané, že tieto riasy dokážu na seba viazať ťažké kovy a tým ich dostať lepšie von z tela.

Petržlenová vňať – Petržlen má rovnako ako koriander antioxidačné účinky, vďaka ktorým pomáha odstraňovať ortuť.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like