Hormonálne zmeny: 5 bylín, ktoré pomôžu obnoviť vaše ženské zdravie bez tabletiek!

Mnoho žien má nezabudnuteľnú bolesť pri PMS alebo menopauzi, trpí nepravidelným cyklom a niektoré dokonca majú ťažkosti s otehotnením. Najčastejšie je príčinou hormonálna nerovnováha. Poruchy endokrinného systému nepriaznivo ovplyvňujú celé telo a taktiež vonkajším spôsobom vo forme nadmernej hmotnosti alebo vyrážok na koži.

Samozrejme, je lepšie, ak si udržiavate normálnu hladinu hormónov prirodzeným spôsobom, a nemusíte užívať žiadne hormonálne lieky. Jedným z kľúčových faktorov ovplyvňujúcich činnosť endokrinného systému je strava.

Prezradíme vám, ako si zmeniť stravu a dať si tak do poriadku váš hormonálny systém, ktorý je zodpovedný za rôzne poruchy v organizme. Týchto 5 bylín vám najlepšie pomôže vyriešiť problémy…

  1. Žerucha peruánska

Žeruchu už od dávnych čias používali peruánske ženy na normalizáciu hormonálnej rovnováhy, zvyšovanie libida a vytrvalosť. Koreň žeruchy udržuje hormonálnu rovnováhu a nasycuje bunky antioxidantmi. Je bohatý na minerály, preto pomáha zmierňovať menštruačné a bolesti hlavy, minimalizuje riziko krvácania, zmierňuje záchvaty podráždenia.

Okrem toho pomáha udržiavať hladinu cukru a cholesterolu v normálne. Tento produkt je jednoducho univerzálny, pretože sa prispôsobuje každému organizmu a prispieva k normalizácii, a nie k zvyšovaniu alebo znižovaniu produkcie určitého hormónu. Zvyčajne sa táto rastlina predáva v lekárni.

  1. Malinové listy

Odvar z malinových listov je užitočné nielen pri prechladnutí, ale aj na udržanie ženského zdravia. Je to vynikajúci zdroj antioxidantov a vitamínu C. Pripravte si čaj z listov a problémy spojené s hormonálnou nerovnováhou vás už nebudú trápiť. Odvar znižuje pravdepodobnosť potratu, zabraňuje toxikóze a zmierňuje bolesti počas pôrodu.

  1. Vitex jahňací

Často sa používa v medicíne na liečbu neplodnosti, endometriózy a zabránenie potratu v prvom trimestri. Pomáha normalizovať hladinu hormónov, menštruačný cyklus a taktiež zmierňuje symptómy pri menopaze.

Vitex reguluje funkciu hypofýzy, ktorá je jednou z hlavných žliaz v tele. Ak je jej práca narušená, potom všetky ostatné žľazy nedostanú informácie o tom, koľko hormónov by sa malo produkovať. Preto v tele vzniká nerovnováha a ďalšie problémy.

  1. Mlieč zelinný

Jedna z najlepších bylín na čistenie pečene. Ak je tento orgán nejakým spôsobom narušený, u mnohých žien sa vytvára nadbytok estrogénu a nedostatok progesterónu. Preto je čistá pečeň zárukou zdravia!

  1. Ovos

Určite viete, aké užitočné je ráno konzumovať ovsené vločky. Ale možno ani netušíte, akú liečivú silu má odvar z ovsa pre vaše zdravie.

Vypite si pohár tohto nápoja po prebudení a začnete badať pozitívne zmeny vo vašom tele. U žien sa normalizuje činnosť všetkých žliaz, čo znamená, že hormonálna nerovnováha sa vytratí. Tým sa zaručuje dobrá nálada, zdravé vlasy a nechty, čistá pleť a veselosť. Ani mužom tento nápoj neuškodí, pretože zlepšuje funkciu pečene a trávenia.

Dávajte si pozor na to, čo budete jesť. Veľmi často je hormonálna nerovnováha spôsobená nadmernou konzumáciou mastných vyprážaných jedál. Pridajte tieto ingrediencie do vašej stravy a výsledky pocítite už v blízkej dobe.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like