Herečka, ktorá stvárnila Annu zo Zeleného domu nestárne. Takto sa zmenili herci po rokoch

Vari nie je na Slovensku nik, kto by nepoznal legendárny seriál, natočený podľa knižnej predlohy od autorky Lucy Maud Montgomeryovej. Na príbehu ryšavej krásky sme všetci vyrastali a úryvok z toto diela sa za posledné roky dostal aj do čítaniek mládeže.

Dej sa odohráva na Ostrove princa Eduarda, konkrétne v malebnej dedinke Avonlea.Starší súrodenci Matej a Marilla sa rozhodnú adoptovať si zo sirotinca chlapca, aby pomáhal Matejovi na staré kolená s prácou. Niekde sa však stane chyba, a namiesto chlapca sa k nim dostane dievčatko Anna Shirleyová.

Matej si ju hneď obľúbi, no Marilla ju chce vrátiť. Časom však prirastie k srdcu obom súrodencom tak veľmi, že si svoj život bez nej už nebudú vedieť predstaviť. Anna sa skamaráti s Dianou Barryovou a znepriatelí Gilbertom Blytheom. Všetci však veľmi dobre vieme, že ich súťaživosť a nepriateľstvo vyústi do tej najkrajšej a najvrúcnejšej lásky.

 

Megan Follows – Anna:
Herečka Megan Follows sa aj po skončení roly Anny, naďalej venovala filmovému priemyslu. Dalo by sa povedať, že ani roky tejto výnimočnej žene neubrali vôbec na kráse. Pri pohľade na ňu nás zaplavuje nostalgia a obdiv.

V roku 1991 sa vydala za Christophera Portera. Ich manželstvo však skončilo rozvodom. Majú spolu dve deti, dcéru Lylu a syna Russella. Megan žije na striedačku v Los Angeles a v Toronte.

Schuyler Grant – Diana:
Schuyler Grant sa preslávila iba vďaka úlohe čiernovlasej Diany, známej tým, že bola najlepšou priateľkou Anny a zároveň jej spriaznenou dušou. Najlepšie seriálové priateľky spolu prežívali radosti aj starosti. Možno ste nevdeli, že Annu pôvodne mala stvárniť práve Schuyler Grant.

Všetko sa však zmenilo po príchode Megan Follows, ktorá si úlohu získala pre seba. Schuyler sa však rozhodla nepokračovať ďalej v hereckej činnosti. Začala sa venovať joge, cvičeniu a tvrdí, že tento životný štýl ju napĺňa väčšmi.

Jonathan Crombie – Gilbert:
Postavu Gilberta a zároveň jeho herca, si zamilovali ženy po celom svete. Tohto skutočne talentovaného chlapca si všimli tvorcovia seriálu keď mal len 17 rokov. Snažili sa vtedy nájsť vhodného herca, ktorý by mohol stvárniť Gilberta.

Podarilo sa im to a treba uznať, že Jonathan bol dokonalý. Kanadský herec sa aj po skončení natáčania venoval herectvu naďalej. V roku 2015 však zasiahla svet smutná správa. Jonathan Crombie dňa 15. apríla 2015, vo veku 48 rokov,  zomrel na krvácanie do mozgu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like