Geniálny spôsob ako vybieliť zažltnuté vankúše! Jednoduchšie to už byť nemôže!

Výmena posteľnej bielizne je automatickou samozrejmosťou. Tiež milujete ten pocit, keď sa nechávate objímať vôňou čistej obliečky? V mäkučkých perinách, voňajúcich pracím práškom a sviežosťou je snáď každému príjemne. Ale aj keď periete obliečky najpoctivejšie, napriek tomu sa stáva, že sú samotné vankúše časom zažltnuté a nevzhľadné. Zub času na nich vytrvalo pracuje rovnako ako stopy mastnoty, potu, make-upu a rôzne ďalšie nečistoty, ktoré počas spánku naše telo vylučuje.

Aj keď k zožltnutiu nakoniec dôjde, je tu našťastie veľmi účinný spôsob, ako im vrátiť pôvodnú žiarivú čistotu. Nebudú biele len opticky, budú naozaj biele. Nenechajte si tento fantastický tip ujsť.

 

 Budeme potrebovať

–  Teplú vodu
– 1 šálka pracieho prostriedku
– 1 šálka umývacieho prostriedku do umývačky riadu
– 1 šálka bielidla
– ½ šálky boraxu (borax je tetraboritan sodný. Borax je používaný v mydlách, zmäkčovačoch vody a v bielidlách. Kúpiť ho môžete kdekoľvek na internete , alebo v predajni pre záhradkárov)

Postup

1)

Naplňte práčku 1/3 teplou, až horúcou vodou.

2)

Pridajte do vody všetky uvedené prostriedky.

3)

Práčku zapnite a nechajte ingrediencie poriadne premiešať a rozpustiť.

4)

Dajte vankúše rovnomerne do práčky. Docielite tak toho, že roztok prenikne naozaj do všetkých miest vankúša. Nechajte ho prepierať niekoľko minút. Vankúše nechajte 2x premáchať.

5)

Po ukončení oboch cyklov vankúše vytiahnite a usušte. Sušenie závisí na fakte, aký typ vankúša máte. Ak páperový, ten sušíme na vzduchu. Pokiaľ sa jedná o vankúš syntetický, ten sušíme pri izbovej teplote.

Zdieľajte tento geniálny spôsob ako vyčistiť zažltnuté vankúše  aj s vašimi priateľmi! Určite ho tiež ocenia!

You Might Also Like