Geniálny spôsob ako si doma vypestovať svoje vlastné kiwi! Oveľa lepšie ako to kupované!

Vedeli ste, že kivi obsahuje podstatne viac vitamínu C ako citróny? Áno, je to tak. A to nie je zďaleka ich jediná zdravá stránka. Podstatne normalizuje zrážanlivosť krvi, výrazne znižuje riziko rakovinových ochorení a obzvlášť blahodarný vplyv má kiwi na tráviaci systém.

Ale kupované kiwi mnohokrát nenapĺňa naše očakávania, čo sa chuti týka. A preto Vám dnes ukážeme, ako si vypestovať kvalitné kiwi bez pesticídov a plné šťavnatej chuti. Je to ohromne jednoduché.

POSTUP

  1. Na samotnom začiatku si vyberte zrelé plody bez viditeľných kazov, olúpte ich a roztlačte na hladkú kašu. Zalejte ich vodou. Semienka sa tak ľahko dostanú na povrch a tie je potrebné dôkladne vybrať.
  2. Presne tieto semienka niekoľkokrát prepláchnite pomocou kuchynského sitka. Nechajte dôkladne vyschnúť po dobu 2-4 hodín. Zabaľte ich do vaty a dajte na dno misky.
  3. Zalejte vodou tak, aby sa pri naklonení nevyliali. Prikryte všetko fóliou a nechajte na teplom slnečnom mieste 7-10 dní. To už sa objavia prvé klíčky.
  4. Keď začnú semienka klíčiť, presaďte ich do kvetináča. Do hliny urobte 5-10mm jamku a do každého vložte 2-3 semienka.
  5. Potom ich zasypte tenkou vrstvou zeminy, zalejte, prikryte fóliou a dajte na teplé slnečné miesto. Prvé výhonky sa objavia už po 3-6 dňoch.
  6. Keď rastliny dosiahnu výšku 10-12cm, presaďte ich do jednotlivých kvetináčov a pravidelne zavlažujte. Kiwi je vysoko odolné proti chladu, takže ich časom môžeme zasadiť do záhrady.
  7. V zime ale znížte frekvenciu zavlažovania tak na jedno zaliatie počas 2-3 týždňov.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like