Gastritída, pálenie záhy, hnačka a zápcha už pre nás nemusia byť strašidelné! Toto radí skúsený gastroenterológ …

Črevné ťažkosti nás zastihnú vždy v najviac nevhodnej chvíli. Príčinou podráždenej bolesti čriev alebo žalúdka môže byť množstvo ochorení, takže neodkladajte návštevu lekára. Najmä ak je bolesť pravidelná.

Problémy s trávením

Náš tráviaci systém je sám o sebe veľmi silný mechanizmus, no niekedy zlyhá. Preto, najprv na ukľudnenie zúriaceho tráviaceho traktu mnohí gastroenterológovia odporúčajú upraviť stravu a pravidelne piť bylinkový čaj z mäty piepornej.

Ak chcete tráviacemu traktu nechať priestor na zotavenie, skúste variť nad parou, alebo piecť takým spôsobom, aby sa na jedle nestihla vytvoriť kôrka. Zvlášť by ste mali obmedziť používanie soli.

Táto surovina nielenže zadržiava v tele tekutiny, ale má aj dráždivý účinok na žalúdok. Tiež je potrebné si vytvoriť systém prijímania stravy : jesť 5-6 krát denne v malých porciách. Celkový počet kalórií by nemal presiahnuť 3000 za deň.

мята полезна для желудка

Gastroenterológovia odporúčajú jesť polievky na báze zeleninového vývaru, ako aj diétne mäso. Povinne by ste mali radšej vypustiť ražný chlieb, mastné mäso, pikantné omáčky a marinády.

Ukľudniť tráviaci trakt pomôže čaj z mäty. Tento nápoj účinne eliminuje tvorbu plynov, zmierňuje kŕče a nepríjemne bolesti.

Ingrediencie :

  • 1 čajová lyžička vysušenej mäty
  • 200 ml vody

Postup :

Suché listy mäty  zalejte vriacou vodou a nechajte lúhovať 5 minút.

Nápoj pite najmenej 4-5 krát denne medzi jedlami. Viac zaujímavých informácií o vlastnostiach mäty nájdete v tomto videu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Zdroj : https://takprosto.cc

You Might Also Like