Fascinujúce zábery z krajiny ťažko skúšanej koronavírusom: Ku brehom znovu priplávali delfíny, vracajú sa aj ryby aj labute!

Boja sa nákazy, a tak nevychádzajú z domu. Koronavírus, ktorý má v Taliansku na svedomí viac ako dva a pol tisíc mŕtvych, má napriek tomu svoju svetlú stránku: Benátky, v ktorých sú po celý rok davy turistov, sú teraz takmer bez lodnej dopravy. Číra voda v ikonických kanáloch láka ryby aj labute. K niektorým talianskym brehom dokonca priplávali delfíny!

 

S koronavírusom, ktorý ochromil takmer celý svet, bojuje každá krajina ako len môže. V Európe je najviac infikovanou krajinou Taliansko, kde len za včerajší deň zomrelo takmer 500 obyvateľov. Na Slovensku je potvrdených 105 infikovaných ľudí, no vzhľadom na to, že chýbajú testy, potvrdených prípadov je už oveľa viac.

Boj proti koronavírusu komplikuje najmä nedostatok ochranných pomôcok. Rúška a respirátory ani v týchto dňoch nie sú súčasťou každej domácnosti. V lekárňach sa nedajú zohnať a tak ľuďom neostáva nič iné, len to, aby si ich ušili sami.

Do Benátok sa vrátili ryby

Každá krajina sprísnila aj bezpečnostné opatrenia, ktoré sa týkajú predovšetkým zákazu zhromažďovať sa a cestovať. Navyše, viacerí obyvatelia krajín sú v domácej karanténe. A práve tento zákaz mal pozitívny dopad na prírodu, ktorá si naspäť vzala to, čo sme jej kedysi vzdali.

Aktuálnym príkladom sú predovšetkým Benátky. Pandémia koronavírusu mala neočakávaný vedľajší účinok v Benátkach, kde sa normálne zakalené kanály premenili na vodný krištáľ, ktorý je dostatočne jasný na to, aby ste v ňom videli plávať ryby.

 

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like