Drahé sirupy proti kašľu už nekupujem, toto je sila: Domáci zázrak zatočí s kašľom, boľavým hrdlom aj nádchou – pre malých aj veľkých!

Výborný recept mám od Lenky Š., robíme ho každú zimu a choroby sa nám vyhýbajú. Dávame si ho do čaju, je to perfektný spôsob, ako predísť chorobám, alebo sa z nich rýchlo dostať.

 

Potrebujeme:

Zázvor

Citróny

Med

Postup:

Začneme tým, že dobre umytý citrón nakrájame na kolieska, pokračujeme očisteným koreňom zázvoru  a nakoniec medom. Takto vrstvy striedame až je pohár plný. Zaskrutkujeme a necháme v chladničke odležať 3 dni a podávame po lyžičkách. Kávovú lyžičku deťom, polievkovú dospelým. Uľaví od kašľa, boľavého hrdla, nádchy, pri zápale priedušiek a posilní imnuitu v chrípkovom období.
Ako sirup v pohári ubúda, citróny a zázvor vyťahujem a dolievame do hrnčeka vriacou vodou  získate tak luxusné čaj, ktorý vďaka vyluhovania citrónu a zázvoru v mede, nie je treba ničím dochucovať.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like