Dovolíte svojej mačičke, aby s vami spala v posteli? Potom by ste mali vedieť toto!

Možno ste už zažili situáciu, kedy sa vám vaša mačka posadila presne k tomu miestu vášho tela (alebo priamo naň), ktoré vás práve bolelo. Tvrdenie, že mačka vycíti miesto vášho zdravotného aj psychického problému však mnohí z nás prešli len mávnutím rukou či zdvorilým kývnutím hlavou.

Magické vlastnosti mačky

Mačky prinášajú do rodiny a do domov veľa pozitívneho, vrátane energie a dobrej nálady. A to nielen preto, že sú milé, huňaté a maznavé, ale aj pre ich zvláštne vlastnosti, ktoré pramenia z ich povahy či duševnej výbavy. Nikto vás nemôže presvedčiť, že psík je lepší maznák ako mačka, no ani naopak. Ak si však chcete brať zviera do postele, potom si dobre premyslite, či to bude havkáč alebo mňaukáč.

Mali by ste vedieť

Mačka znižuje stres, upokojuje nervy a odoberá negatívnu energiu z človeka na seba. Znižuje úzkosť a obavy a na negatívne emócie či smútok reaguje u človeka veľmi citlivo. Pomáha prechádzať všetkými zlými zážitkami, vrátane hnevu.

Majitelia mačiek majú lepší osobný život. Až 70% mužov dôveruje viac ženám, ktoré vlastnia mačky bezvýhradnejšie ako tým, ktoré ich nemajú.

Komunikácia s tak zložitým zvieraťom robí z ich majiteľov takpovediac múdrejších ľudí. Mačky si vyžadujú porozumenie a dosiahnuť ho je niekedy poriadne náročné. Zvýšená emocionálna inteligencia, ktorú nadobudnete počas života s mačkou, vám pomôže najmä v zlepšení komunikácie a kontaktu s ostatnými ľuďmi.

Hovorí sa, že ľudia chovajúci mačku, nemusia chodiť tak často k lekárovi. Liečivé schopnosti mačiek sú známe už celé veky. K dispozícii je dokonca aj odbor zvaný felinoterapia, ktorá skúma účinky mačiek na ľudský organizmus.

„Mačičkári“ majú vo svojom domácom miláčikovi vynikajúceho priateľa. Vedci z Británie v najnovšom výskume zistili, že prítomnosť mačky v domácnosti s jedným členom je porovnateľná ako v partnerskom zväzku. Výsledkom výskumu bolo, že mačky dokážu láskou a nehou nahradiť človeka.

Mačky vedia vycítiť, kto je slušný človek. Nebudú veriť hocikomu. Ich dôveru si musíte získať.

Mačka privedie váš spánok do normálu. Dlhodobo sa okolo tohto tvrdenia viedli rôzne výskumy, ktoré napokon dokázali, že mačka na odpočinok neuveriteľný vplyv. Po noci budete uvoľnení a budete sa cítiť ako znovuzrodení. Mačka vytiahne všetko negatívne zážitky a emócie, a tak sa nebudete prebúdzať vystresovaní a v napätí z ďalšieho dňa.

Mnoho malých detí má sklon k alergiám, ktoré však prichádzajú až vo vyššom veku. Doba ich so sebou prináša a nevieme proti nim nijako bojovať. Ak však chcete posilniť imunitu svojho dieťaťa, kúpte mu mačku.

Je známych množstvo prípadov, kedy mačka zachránila človeku život. Vycítila totiž únik plynu, začiatok požiaru či iné javy, ktoré človek zbadá až po určitom čase. Zvýšeným hlukom tak mačka upozornila svojich pánov na nebezpečenstvo.

V minulosti sa mačky tešili obľube, pretože vyháňali z domov hlodavce.  Dnes už toľko hlodavcov v domoch a bytoch nemáme, no prítomnosť mačky pomôže vyhnať napríklad aj nepríjemný hmyz.

Akými zvláštnosťami sa vyznačujú vaše mačky? Svoje postrehy nám dajte vedieť v komentároch.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like