Domáce theraflu: Naučte sa tento recept a neplytvajte peniaze na instantné nápoje proti chrípke

Počasie je častokrát chladné, plné dažďa, vetra a niekedy aj snehu. Ako bojovať proti chrípke, ak nechcete míňať peniaze za známe značky, ktoré vyrábajú nápoje proti nachladnutiu?

 

 

Rozpustné práškové nápoje sa stali veľmi známym nástrojom v boji proti chrípke a nachladnutiu. Keď ich vypijete, zahrejú vás a na nejaký čas vám môžu uľaviť. Problémom však je, že tieto lieky ochorenia neriešia, len zmierňujú príznaky. Telo aj naďalej funguje na kritický režim, spotrebúva zásoby vitamínov, a to ďalej oslabuje vaše telo.

Ak ste proti týmto instantným nápojom proti chrípke a nachladnutiu, máme pre vás recept na domáce, prírodné a veľmi chutné „theraflu“, ktoré vám pomôže čeliť chrípke a nachladnutiu. Budete prekvapení, ako rýchlo zaberá!

 

Budete potrebovať:

2 citróny

2 lyžice medu

30 až 40 gramov čerstvého zázvoru

Postup:

Olúpané citróny dôkladne umyjeme a nakrájame na štvrtky. Potom ich zomelieme v mlynčeku alebo rozmixujeme v mixéri. Ak dávate prednosť jemnejšej chuťoi, je vhodné citróny na začiatku olúpať. Ak vám však nevadí trochu horkosti a zakúpili ste bio citróny, môžete ich nechať aj so šupkou.

Koreň zázvoru olúpeme a nastrúhame na jemno. Pridáme ho do citrónovej pasty.

Pridáme med a premiešame. Na záver zmes dáme do nádoby, ktorú umiestnime hlavou dole do vriacej vody, podobne ako pri príprave detskej výživy. Celú zmes necháme vychladnúť na izbovú teplotu a umiestnime do chladničky.

 

 

Ak trpíte nachladnutím alebo máte chrípku, stačí keď si jednu lyžicu tejto medicíny zalejete teplou, ideálne 40-stupňovou vodou. Je to z toho dôvodu, aby sa nevytratili liečivé vlastnosti. Najlepšie urobíte, keď tento nápoj budete piť po jedle. Túto vitamínovú bombu môžu piť spolu s dospelými i deti a nemusíte sa obávať predávkovania . Nápoj môžete piť aj preventívne.

Verím, že vás v tomto chladnom počasí bude choroba obchádzať, a ak sa aj náhodou dostaví, želám vám skoré uzdravenie.

You Might Also Like