Dom Jána a Martiny bude zbúraný: Rodina však plánuje postaviť…!

Rodinný dom vo Veľkej Mači mal byť novým hniezdočkom lásky Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). Napokon sa však stal miestom dvojnásobnej vraždy dvojice a od tej chvíle je nehnuteľnosť opustená. Rodina sa konečne rozhodla, čo sa stane s domom, ktorý im ostal na krku.

V dome vo Veľkej Mači plánovala zavraždená dvojica spoločnú budúcnosť. To im však nebolo dopriate. Obe rodiny sa tak museli zaoberať otázkou, čo bude s nehnuteľnosťou, na ktorú si Ján a Martina zobrali hypotéku v hodnote 75-tisíc eur.

Zo strany najbližších príbuzných zosnulých napokon prišlo rozhodnutie, pričom dom sa v blízkej budúcnosti zbúra. V letnej kuchynke by však malo vzniknúť ,,Múzeum slobody slova“. Záchrana sa objavila v podobe Trnavského samosprávneho kraja, ktorá je v projekte ochotná finančné pomôcť.

Zlatica Kušnírová s rodičmi Jána Kuciaka sa však zhodli, že zamedzia tomu, aby sa múzeum vrátane celého pozemku stalo majetkom štátu. Na pamätnom mieste by sa taktiež mali organizovať výstavy, stretnutia či odborné prednášky.

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube, markiza.sk

You Might Also Like