Dole nechutné páperie. Kozmetička povedala, prečo ženám rastú fúzy a ako ich správne odstrániť

V minulom storočí boli dámy s fúzami boli považované za najvášnivejšie a vynikajúce milenky. Dôvodom bolo to, že u nich prevládal mužský hormón, ktorý ovplyvňuje povahu a charakter. Pochybujem, že čierne chĺpky na hornej pere u žien by v súčasnosti u mužov spôsobili rovnaké sympatie.

 

 

Okrem neestetického vzhľadu, fúzy môžu hovoriť aj o ochoreniach endokrinologického ochorenia, neplodnosť, potrat, rakovina vaječníkov. Tieto triky vám pomôžu, ako odstrániť neželané fúzy a po ktorej metóde je najlepšie siahnuť.

Ako sa zbaviť fúzov

6 spôsobov

Ignorovanie

Plus: Fúzy sú vynikajúcim spôsobom, ako sa zbaviť otravných gavalierov.

Mínus: Mnoho žien si myslí, že si to muž nevšimne, ale to neznamená, že to iní nevidia. Tenký nos, plné pery, veľké oči a dlhé mihalnice – fúzy prekryjú všetky tieto prednosti.

Holiaci strojček

Plus: Rýchlo, jednoducho a bez nákladov.

Mínus: Myšlienka oholenia fúzov na brade nie je najlepšia. Po tomto sa vaša tvár zmení na štetiny, koža bude podráždená, budú zarastať chĺpky, vyrážky a porezaná tvár. A účinok krátkodobý. O niekoľko dní sa budete musieť oholiť znova.

Pinzeta

Plus: pomocou dobrej profesionálnej pinzety môžete odstrániť chĺpky ľubovoľnej dĺžky. Nové narastú tak o 4 týždne.

Mínus: Je to bolestivý zákrok, môže spôsobiť podráždenie, zápal a pupienky. Po tomto ale začnú rásť chĺpky tenké, ale budú vyčnievať do rôznych strán.

Peroxid vodíka

Plus: Peroxid vodíka bezbolestne odstráni chĺpky. Stanú sa svetlými, krehkými, suchými a veľmi nepozorovateľnými.

Mínus: vhodný len pre tie, ktoré majú jemné chĺpky. Pokožka sa na to rýchlo zvykne a postupne bude tento proces slabnúť.

Vosk

Plus: Dostatočne bezpečný spôsob, ako odstrániť fúzy. Môžete použiť voskové pásiky alebo samotný vosk. Šetrí čas, peniaze a chĺpky odstráni na 2 týždne.

Mínus: Pri používaní vosku je potrebné byť opatrnou a dodržiavať určité pravidlá. Mohol by spôsobiť popáleniny, ak je príliš horúci. Po odtrhnutí pásky sa môže podráždiť koža a sčervenať.

Shugaring

Plus: Tento proces poskytuje množstvo kozmetických salónov, pretože výsledky sú pozitívne. Shugaring sa vykonáva raz za mesiac.

Mínus: Po prvý krát sa to nemusí podariť. Je potrebné sa naučiť pripraviť vhodnú zmes a trénovať.

Fúzy si môžeme odstrániť doma, alebo vyhľadať špecialistu. Kozmetické salóny ponúkajú množstvo druhov odstraňovania chĺpkov, ale môžete sa ich zbaviť aj samostatne, bez zbytočných nákladov.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like