Doktori dokázali: keď sa modlíte, zloženie krvi sa mení. Skutočná mystika! Vyskúšajte našu modlitbu

Aby naše telo žilo, potrebujeme jedlo, ale aby naša duša žila – modlitbu. Veľa sa hovorí o sile hovoreného slova. Ale samotné pôsobenie modlitieb na ľudské telo vedci začali študovať pomerne nedávno. A prvé vedecké údaje prekvapili aj vytrvalých ateistov.

Štúdie sa uskutočnili na Durhamskej univerzite (UK) a miestnej nemocnici. Vedci pozvali niekoľko mníchov, sestry a kňazov rôznych náboženstiev, aby sa modlili za 700 pacientov trpiacich rôznymi srdcovými chorobami.

Niekoľko dní lekári robili poznámky o stave pacientov a po ukončení experimentu boli všetky údaje odovzdané odborníkom. Čoskoro profesor Mitchell Krushoff oznámil výsledky: u 500 pacientov vďaka modlitbám sa miera oživenia zvýšila približne o 93 percent.

Jeden ukrajinský vedec sa však rozhodol preskúmať vplyv modlitby na ľudskú krv. Myšlienka napadla Michaila Ivanoviča pred pätnástimi rokmi počas návštevy kostola v jeden z nedeľných dní.

Autorom tohto experimentu je Michail Lazorik – kandidát lekárskych vied, docent katedry fakultnej terapie Užhorodskej národnej univerzity, ctihodný vynálezca v Ukrajine, homeopat a patentový odborník. V priebehu svojej práce vedec patentoval viac ako 166 vynálezov.

Predtým Lazorik už uskutočnil výskum o účinku liečebných kúpeľov na ľudskú krv. Teraz sa začal zaujímať o to, ako sa štruktúra krvi mení počas modlitby.

Experiment sa uskutočnil medzi pätnástimi dobrovoľníkmi. Boli to právnici, lekári a ľudia bez vzdelania. Pacienti boli chorí s aterosklerózou, hepatitídou B, trpiacou srdcovou chorobou a inými ochoreniami.

Krv od testovaných sa brala z palca a zo žily pred čítaním modlitby aj po modlitbe. Neuveriteľné, ale už po prvý krát po prečítaní modlitby sa u mnohých z testovaných obranné sily organizmu výrazne zvýšili.

Napríklad jeden z vyšetrovaných mužov mal osteomyelitídu (hnisanie kostí nôh). Keď sa krvný obraz porovnával pred a po modlitbe, ukázalo sa, že hladina jedného z indikátorov fagocytózy v jeho krvi sa stala šesťkrát nižšou ako pred experimentom.

Ako viete, krv pozostáva z vody, takže na ňu pôsobí modlitba. Robí ju štruktúrovanou, úplne inou a jej vlastnosti sa radikálne menia. To znamená, že zmeny vlastností samotných krvných buniek sú možné v dôsledku zmeny štruktúry vody, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou bunky.

Keď vedec porovnal výsledky štúdie celej skupiny, ukázalo sa, že modlitba mala veľmi silný účinok. A vysvetľuje to tým, že počas zápalového procesu sa agresia proti patogénu vyvíja a modlitba pôsobí upokojujúco.

Čoskoro vedec dokonca patentoval svoj jedinečný spôsob posúdenia vplyvu modlitby na človeka.

„Počas modlitby sa tiež zničia patologické spojenia medzi neurónmi v mozgu, pretože človek prestáva premýšľať o tejto chorobe,“ hovorí vedúci psychofyziologického laboratória Psychologického výskumného ústavu v Petrohrade V. M. Bechtereva, profesor Valerij Slezin.

Niekedy to vedie k úplnému zotaveniu smrteľne chorých ľudí. Veda vie o prípadoch onkologickej liečby, ale vyžaduje si dôkladnejšie štúdium.

 

 

Modlitba od choroby

 

Svätý veľkomučeník a liečiteľ Pantelejmon, podobajúci sa milostivému Bohu! Vzhliadni milosrdne a vypočuj nás, hriešnych, ktorí sa snažia modliť pred Tvojou svätou ikonou. Vyprosuj nám u Pána Boha, Ktorému slúžiš v nebi spolu s anjelmi, odpustenie našich hriechov a pokleskov. Zahoj duševné i telesné nemoci Božích služobníkov, teraz spomínaných, tu stojacich i všetkých pravoslávnych kresťanov, utiekajúcich sa ku Tvojmu príhovoru. Lebo kvôli našim hriechom sme ťažko postihnutí mnohými chorobami a nemáme pomoci ani útechy.

K Tebe sa utiekame, lebo Tebe je daná milosť prihovárať sa za nás a uzdravovať všetky neduhy a každú chorobu. Ty sám nám daruj skrze Tvoje sväté príhovory zdravie duše i tela, prospievanie vo viere a zbožnosti a všetko potrebné k nášmu dočasnému životu i ku spáse. Aby sme skrze Teba boli učinení hodnými velikých a hojných milostí, oslavovali Teba i Darcu všetkého dobra, podivuhodného vo svojich svätých, Boha nášho, Otca, i Syna, i Svätého Ducha na veky vekov. Amen.

 

Prostredníctvom svojho výskumu vedec potvrdil, že modlitba nie je ópium pre ľudí. Keď sa číta, zvukové vibrácie pôsobia na ľudské telo a spôsobujú zmeny krvného obrazu. Pretože počas modlitby človek zahŕňa vedomie, zrak, sluch a reč.

 

Rada redakcie

Existuje ďalšia mocná modlitba, ktorá pomáha prekonať ťažké životné ťažkosti – je to modlitba k Mikulášovi Čudotvorcovi. Je schopný pomôcť vyliečiť vážnu chorobu, získať rodinné šťastie, porodiť dieťa, zmeniť osud k lepšiemu. Hlavnou vecou je veriť a modliť sa skutočne zo srdca.

A čo si myslíte o týchto štúdiách? Môže to byť pravda? Zdieľajte svoj názor s priateľmi a s nami v komentároch!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like