Dokonalý návod na ploché brucho: Ide to aj bez námahy!

Trápi vás, že sa vám objavujú na brušku miesta, ktoré sa vám sakra nepáčia, ale bohužiaľ, nemáte veľa času to riešiť? S našimi tipmi to bude jednoduchšie.

Veríme, že z výsledkov budete mať takú radosť, že po týždni nebudete chcieť prestať, ale všetko záleží na tom, ako poctivo dodržiavate režim!

Pozrite si jednoduché kroky, ktoré stačí dodržiavať a máte vyhraté!

Jedzte častejšie

Namiesto troch veľkých jedál denne, ktorá zaplnia vaše telo, jedzte menšie jedlá a častejšie. Každé dve alebo tri hodiny zjedzte niečo malé. Tieto jedlá nezaplnia váš žalúdok, zabezpečia, že váš metabolizmus pôjde na plné obrátky a vy nebudete mať hlad.

Jedzte menej jedál bohatých na vlákninu

Mnoho jedál obsahujúcich veľa vlákniny – brokolica, fazuľa, kapusta, karfiol – spôsobujú plynatosť a nafúknutie. Snažte sa tento týždeň tieto jedlá nejesť. Po skončení týždňa ich postupne zase vracajte do svojho jedálnička. Možno zistíte, že sú pre vás niektoré vhodnejšie, než iné a budete schopní si upraviť vlastnú stravu tak, aby nezaťažovala váš žalúdok.

Proti plynatosti a nafúknutiu môžete bojovať prípravkami z lekárne, ktoré obsahujú enzýmy, ktoré rozkladajú komplexné cukry z hlúbovej zeleniny a zaisťujú tak ľahšie trávenie.

Upravte svoje porcie ovocia a zeleniny

Surová zelenina a ovocie sú skvelé pre celkové zdravie, ale spôsobujú napnutie žalúdka, takže je lepšie jesť ich cez deň len po malých množstvách.

Zistite, či netrpíte neznášanlivosťou na laktózu

Ak vás mliečne výrobky nepríjemne nafukujú a spôsobujú vám plynatosť, možno máte problémy tráviť laktózu alebo cukry obsiahnuté v mliečnych produktoch. Skúste nejakú dobu jesť len jedlá s nízkym obsahom laktózy (jogurty) a jedzte mliečne výrobky spolu s inými jedlami. Môžete si tiež kúpiť potraviny bez laktózy alebo užívať rôzne lieky na podporu trávenia.

Jedzte jedlá s vysokým obsahom draslíka. Také jedlá sú napríklad banány, avokádo, papája, mango, melón a netučný jogurt (bez umelých sladidiel). Draslík je prirodzeným diuretikom, takže vaše telo zbaví prebytočnej vody a pocitu nafúknutia.

Dodržujte pitný režim

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like