Dojemné foto z izraelskej karantény: 92ročný Ezra farbí vlasy svojej 89ročnej žene Beloved

Bez kaderníka sa v tejto chvíli musia zaobísť nielen na Slovensku, túto základnú službu si musia odoprieť aj ľudia v ďalších štátoch sveta. A to aj v Izraeli, kde nedávno vznikla dojemná fotografia, ktorá obletela svet. 92ročný Ezra Shapiro na nej farbí vlasy svojej 89ročnej žene Beloved, ktorá je pripútaná na vozíčku.

Sociálnymi sieťami v súčasnosti hýbe dojemná fotka izraelského manželského páru Ezry Shapiro a jeho ženy Beloved. Okamih, kedy 92lročný Ezra farbí vlasy svojej 89ročnej žene Beloved, zachytil ich vnuk Yael Shapiro Avraham, ktorý fotku svojich starých rodičov zverejnil na Facebooku.

“Toto sú moji starí rodičia. Môj dedo si na všetkom dáva vždy záležať. Chce, aby bolo o babičku dobre postarané a cítila sa dobre, “ napísal Yael pod svoj facebookový príspevok.

Vzhľadom k tomu, že v Izraeli boli v dôsledku pandémie koronavírusu zatvorené všetky kadernícke salóny, 89ročná Beloved nemohla navštíviť kaderníčku tak, ako je zvyknutá. Jej manžel, s ktorým si povedala ÁNO už pred 76 rokmi, však neváhal a svojej žene ponúkol, že jej vlasy zafarbí. Na fotke, ktorú publikoval ich vnuk, konkrétne vidíte Ezryho, ktorý kaderníckym štetcom svojej manželke láskyplne nanáša novú farbu na vlasy. Beloved, pripútaná na invalidnom vozíku, naopak celý proces farbenia veľmi pozorne kontroluje zrkadielkom.

Izraelskí manželia, z ktorých fotky sa takmer cez noc stala internetová senzácia, sa napriek svojmu pokročilému veku stále milujú. Sami hovoria, že sa za sedem desiatok rokov strávených po svojom boku majú radi rovnako ako v začiatkoch svojho vzťahu. Ezry a Beloved spolu majú štyri deti. Sú tiež desaťnásobnými starými rodičmi a sedemnásťnásobný praprarodičia.

“Môj starý otec mojej babičke s láskou farbí nielen vlasy, ale lakuje jej aj nechty. Skrátka sa o ňu láskyplne stará vo všetkých smeroch, “ popisuje vzťah svojich prarodičov ich vnuk Yael.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like