Dojemná rozlúčka so zavraždenou Violou († 34): Stovky ľudí plakali!

V nedeľu s bratislavskej Starej tržnici uskutočnila dojemná rozlúčka so zavraždenou Violou Macákovou († 34). Na koncert, ktorý organizoval jej kamarát, dorazili stovky ľudí a mnohí sa neubránili slzám.

Nedeľný podvečer sa v bratislavskej Starej tržnici niesol v ponurej a pochmúrnej nálade. Kamarát zavraždenej Violy Macákovej, Ludwig Bagin tu totiž zorganizoval koncert na jej počesť. Na pódiu vystúpili známe kapely ako Para, Korben Dallas, Puding pani Elvisovej, Hex, Polemic, Le Payaco, Vec, Katarína Máliková, či Martin Geišberg.

Nikto z umelcov si nenárokoval na honorár. Veď mnohí z umeleckej či šoubiznisovej sféry poznali Violu osobne. Známy spevák Robo Opatovský dokonca tvoril s kráskou v minulosti aj pár. Stovky ľudí, ktorí sa prišli so sympatickou modelkou a učiteľkou rozlúčiť, sa neubránili slzám.

Pri Violinom portréte pribúdali sviečky a mnohí si na kabát pripli fialovú stuhu s bielou perlou ako symbol boja proti násiliu. Koncert otvoril práve Bagin, ktorý predniesol reči napísanú užialenými rodičmi Violy: “Violku sme stratili mimoriadne násilným spôsobom. Všetkých nás to šokovalo a veľmi nás to zasiahlo. Aby sa nezabudlo na toto krásne dievča, aby sme sa mohli s ňou rozlúčiť, vznikla táto krásna akcia,” zaznelo halou. Na záver predniesol modlitbu kazateľ Cirkvi bratskej a spisovateľ Daniel Pastirčák.

 

Ludwig Bagin – číta slová rodiny Viloly Macákovej na Koncerte pre Violku

V nedeľu 1.12. 2019 sa uskutočnil v Starej tržnici spomienkový Koncert pre Violku. Ludwig Bagin prečítal slová rodiny Violy Macákovej.

Zveřejnil(a) Bratislavské noviny dne Neděle 1. prosince 2019

 

Zdroj: noviny.sk │ Foto: TV Joj, Facebook/Bratislavské noviny, Unique by Oro

You Might Also Like