Dodržovaním týchto 4 zlatých pravidiel schudnete 5 kg za týždeň. Dôležitý je príjem soli

Ak sa snažíte zbaviť prebytočných kilogramov, je potrebné, aby ste sa o seba starali s láskou a kŕmili sa potravinami prospešnými pre celý organizmus. V nasledujúcom článku sa dozviete, ako za krátky čas stratiť kilogramy navyše, bez zbytočných bolesti a odriekania.

Nie, nemusíte hladovať! Hlavnou myšlienkou je očista tela a normalizácia tráviacich procesov. Pri dosahovaní výsledkov vám pomôže….slaná voda.

Keď som to počula prvýkrát, bola som veľmi skeptická. Soľ predsa prispieva k udržiavaniu vody v tele, ale nakoniec vysvitlo, že som sa mýlila. Ľudské telo je tak geniálne nastavené, že si to niekedy ani neuvedomujeme.

Ak chcete schudnúť, mali by ste pravidelne piť slanú vodu. Zásobte sa morskou soľou a pripravte sa na to, že stratíte pôvodnú hmotnosť.

Soľ ma laxatívne účinky, prečisťuje črevá a v spojitosti s vodou, stimuluje všetky tráviace procesy v tele. Úž po niekoľkých dňoch si všimnete menší obvod v páse!

4 pravidlá

  1. Očista slanou vodou

Pripravte si slaný roztok: 1 ČL morskej soli na 1 liter vody. Vypite 200 ml tekutiny na prádzny žalúdok 30 minút pred raňajkami. 2 a pol hodiny po raňajkách vypite ďalších 200 ml.

Toto pravidlo platí pri všetkých jedlách počas dňa. To znamená, že vypijete ďalší pohár 30 minút pred obedom a potom opäť o 2 a pol hodiny neskôr po obede. Áno, je to nezvyčajné a možno aj nechutné, ale ten výsledok bude stáť za to.

  1. Odstránenie prázdnych kalórií

Počas pitného režimu sa neodporúča piť žiadna čistá voda, čaj alebo káva. Ak sa predsa len rozhodnete vypiť napríklad ochutené latte, považujte to za samostatné jedlo. To znamená, že 30 minút pred latte a 2,5 hodiny po latte vypijete 200 ml slanej vody.

Vzhľadom na tento systém pitia budete konzumovať menej jedla a v noci sa nebudete zbytočne prejedať. Slaná voda pomôže vaším chuťovým receptorom lepšie plniť svoju funkciu a vy budete preciťovať chuť jedla o niečo intenzívnejšie. Túžba na sladké a tučné pokrmy zmizne a vám sa zachce konzumovať ovocie a zeleninu.

V dôsledku „opitosti“ slanou vodou sa naučíte rozlišovať medzi tým, kedy ste hladní a kedy smädní, pretože sa často stáva, že jeme vtedy, keď chceme piť. Príčinou sú škodlivé stravovacie návyky a črevná nepriechodnosť.

  1. Malé množstvo kvalitného jedla

Ak budete piť slanú vodu v súlade s vyššie uvedenými pravidlami, začnete jesť omnoho menej jedla počas jedného posedenia, ako ste boli predtým zvyknutí. Samozrejme, dôležité je nielen množstvo, ale aj kvalita zjedených potravín.

Čo by ste mali jesť pre maximálny efekt? Ovsené vločky, pohánku, cestoviny z tvrdej pšenice, vajcia, ovocie, zeleninu, orechy a strukoviny. Mäso – tak málo, ako je to len možné. V prvých dňoch pitia slanej vody sa ho neodporúča jesť vôbec. Pomáha to črevám a žalúdku dôkladne sa prečistiť. Neskôr vám bude úplne stačiť 100 g chudého mäsa na deň, napríklad kuracieho (ak budete skutočne pociťovať chuť na mäso).

Čo sa týka mliečnych výrobkov, vhodný je len tvaroh, ďalšie produkty sa neodporúčajú. Zelenú má sušené ovocie, ryby a cereálne pečivo.

  1. Odmietnutie škodlivých produktov

Slaná voda vám zabráni konzumovať škodlivé produkty ktoré tak zbožňujete. Túžba napchávať sa zlým jedlom úplne zmizne a vy konečne pocítite vysnívanú ľahkosť.

Alkohol, sladké nápoje, jogurty a mlieko majú počas tohto obdobia červenú. Avšak už po troch dňoch pitného režimu zistíte, že nepotrebujete k životu žiadne šišky, sendviče z bieleho pečiva alebo údeniny a čokolády. Telo ich bude odmietať samo!

Ako je to vo všetkom, aj slaná voda má svoje kontraindikácie. Túto metódu by nemali skúšať ľudia s hypertenziou, pretože soľ môže vyvolať prudké zvýšenie tlaku. Taktiež by sa jej mali vyvarovať ľudia s gastritídou, vredmi a ulceróznou kolitídou – soľ dráždi črevá aj žalúdok.

Po 2 týždňoch pitia slanej vody sa zbavíte všetkého prebytočného. Výsledok uvidíte už po prvom týždni, no je lepšie, ak vydržíte dva, aby sa vám obnovili črevá a úplne prečistil organizmus. Prvýkrát si môžete do vody pridať aj trochu citrónovej šťavy, aby ste si dokázali zvyknúť na chuť.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like