Do vane som položila uterák, mriežku z rúry a napustila som naň vodu. Keď zistíte prečo, budete to robiť tiež!

Chcete sa pustiť do čistenia rúry? Dosť veľký oriešok môže byť práve rošt vo vnútri, ktorí je dosť ťažké a namáhavé poriadne dočistiť. Ak chcete poznať šikovný trik, čítate ten správny článok. Dnes sa oň s vami podelíme.

Vaša mriežka bude čistá, bude vyzerať ako nová a pečenie v čistej rúre vás bude opäť baviť.

Ako na to?

Do vane na spodok položte čistý uterák, ktorý už nepoužívate a je určený práve keď si farbíte vlasy alebo na čistenie. Dáme ho tam preto, aby sme si náhodou nepoškrabali vaňu.

Na hornú stranu uteráku položíme mriežku. Začneme púšťať horúcu vodu, až kým nie je mriežka úplne ponorená. V pohári si zmiešame v pomere 1:1 jar a sódu bikarbónu, prípadne pridáme trošku odmasťovacieho prípravku.

 

Tekutinu prilejeme a necháme pôsobiť minimálne 4 hodiny. Vezmeme si hubku a mriežku dočistíme. Efekt je to báječný a naozaj to funguje.

Vzhľadom k tomu, že mnoho vecí pripravujeme priamo na rošte alebo teda mriežke (ja tam napríklad ohrievam hrianky alebo buchty), veľmi rýchlo dôjde k jeho znečisteniu. Ak však budete používať tento spôsob čistenia, nebudete sa musieť veľmi snažiť a tento trik za vás zvládne väčšinu práce. Jediné, čo potrebujete, je čas.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:  sovkusom.ru

You Might Also Like