Do nádoby naliala farbu a začala ju nanášať na stenu, no nie až k stropu. Výsledok jej závidia všetci priatelia!

Veľa z nás si myslí, že maľovanie stien vlastnoručne je veľmi nevďačná úloha. Je však veľa ľudí, ktorí si túto činnosť doslova vychutnávajú a robia ju s nadšením. Práve takíto ľudia nám neustále prinášajú nové trendy v oblasti farieb na stenách. Či už sú to optické klamy alebo magický zjav, všetky tieto nápady sa nám často zdajú priam neuveriteľné. 

 

Jeden z týchto nápadov je aj ombré. Zmiešanie farieb tak, aby prechádzali z jedného odtieňa do druhého, nemusí dobre vyzerať iba na vlasoch či na papieri/kresbe. Dodá úžasný efekt aj vašim stenám v obývačke, v spálni, ba dokonca aj v kuchyni.

Na takéto farbenie budete potrebovať:

valček na maľovanie

tvrdú kefu

mäkkú kefu

lepiacu papierovú pásku

3 vedrá s rozličnými farbami

Ako na to?

V prvom rade musíte zo steny odstrániť prach a nečistoty. Lepiacou papierovou páskou si oblepte miesta, kde nechcete aby sa dostala farba.

Ako základný odtieň si zvoľte bielu farbu, ktorá bude zároveň skvelým podkladom pre ostatné farby, ktoré budete následne nanášať.

Zmiešaním bielej farby a inej farby, napríklad modrej si namixujete presne taký odtieň, ktorý potrebujete.

Stenu si musíte vizuálne rozdeliť na 4 časti tak, aby ste dosiahli jemný prechod farieb. V tomto prípade sa najtmavšia farba dáva na spodnú časť steny.

Najťažšie na celom tomto farbení je vytvoriť dokonalé prechody. Nemusíte sa však báť, za pomoci maliarskeho valčeka je to naozaj hračka.

Máme pre vás pripravené aj video, kde najlepšie môžete vidieť, ako sa celá premena vlastne začala a aký je konečný výsledok tohto netypického maľovania.

Inšpirácia

Pri maľovaní stien, či už pri klasickom alebo takomto type, si musíme byť vždy istí jednou vecou – akú farbu sme si zvolili. Prinášame vám ešte niekoľko typov pre inšpiráciu.

Nežné prevedenie za pomoci ružových odtieňov sa hodí nielen do detskej izby.

Nebo nemusí byť vždy len nad hlavou, čo poviete?

Zelená je farba radosti a vitality, na stene v štýle ombré vyzerá priam neskutočne.

Pre tých, ktorí sa neboja experimentovať, máme v ponuke aj ombré vo výraznejších živších farbách, ktoré ohúria každého, kto k vám príde na návštevu.

Dom je miesto, kde máme svoj kľud, súkromie, harmóniu, ale aj miesto pre ten najlepší a najkvalitnejší odpočinok. To všetko vieme najlepšie docieliť tým, ako je náš domov zariadený – samozrejme pri tom nezabúdame práve na farby. Ak radi skúšate nové veci, vyskúšajte si namaľovať steny práve v štýle ombré. Ten výsledok stojí naozaj za to.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like