Dievčaťu († 13) zošediveli oči: Za niekoľko dní zomrela!

Sharon Stokes z Walesu sa rozhodla s verejnosťou podeliť o smutnú skúsenosť. S manželom totiž stratili to najcennejšie, čo v živote mali – svoju dcérku. Dievča podľahlo zápalu mozgových blán. Priebeh choroby bol veľmi rýchly a nešťastnú matku šokoval…

Iba trinásťročná Maisie Dicks z anglického Walesu zomrela na zápal mozgových blán iba niekoľko dní potom, čo sa u nej prejavili prvé príznaky. O strate milovanej dcéry sa rozhovorila jej matka Sharon Stokes.

 

“Dcéra mi ráno 30. decembra povedala, že sa necíti dobre. Zdalo sa mi, že má zrazu sivé oči a na tele vyrážku. Okamžite som volala sanitku,” spomína zdrvená matka. Dievčaťu do hodiny sčerneli ruky. Všetko išlo veľmi rýchlo. Lekári zistili, že má meningitídu, ktorá prerástla do septikémia.

Medzi bežné príznaky meningitídy patrí horúčka, zvracanie, ospalosť, zmätenosť, silné bolesti svalov a hlavy, stuhnutý krk, zlá znášanlivosť svetla a vyrážky. Maisie bola pritom ešte deň pred tým, než sa u nej objavili príznaky, úplne v poriadku. Po prevoze do nemocnice ju lekári stabilizovali a uviedli do umelého spánku. “Boli sme tam s ňou. Bola stabilizovaná. Napriek tomu nám večer na Nový rok zomrela,” rozpráva Sharon.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like