Dajte si cesnak na 30 minút do úst. Nebudete veriť, čo sa stane!

Cesnak sa používa ako prevencia alebo širokospektrálny liek na najrôznejšie ochorenia.

Priaznivo pôsobí na srdce a krvný obeh – znižuje krvný tlak a cholesterol, čo má za následok aj zníženie rizika vysokého krvného tlaku a ischemickej choroby srdca. Cesnak spomaľuje vývoj aterosklerózy a významne sa podieľa v prevencii proti rakovine hrubého čreva, konečníka, žalúdka, prsníka, prostaty, močového mechúra a pľúc.

Cesnak v ústach

 

Cesnak produkuje chemickú látku zvanú allicín. Ten mu dodáva aj zápach. Starnutím však cesnak stráca na sile účinnosti, používajte ho radšej čerstvý. Inak je skvelým korením, ktoré jedlu dodá arómu, chuť aj výživnú hodnotu.

Výhod, ktoré plynú z konzumácie cesnaku je nespočet

 

 

Najzdravší je vo svojej surovej podobe, aromatický hlavne po úprave nakrájaním alebo prelisovaním. Už ste niekedy počuli o cesnakových cukríkoch?

Číňania si cesnak vkladali do úst a sali jeho šťavu po dobu 30 minút. Túto starú techniku ​​praktizovali v skorých ranných hodinách. Výsledky sú neuveriteľné! Zdravé živiny z cesnaku sa prostredníctvom slín dostanú do celého organizmu a vyčistia krvné cievy. Po 30 minútach sa cesnak vypľuje a vyčistia sa zuby. Ak je predsa len ešte cítiť nevábny zápach z úst, pomôže žuvanie kávového zrnka alebo petržlenovej vňate.

Zopakujme si výhody cesnaku

Cesnak čistí telo, podporuje zdravie obličiek, čistí pokožku a pôsobí proti zápalu. Pomáha pri liečbe zápalu dýchacieho ústrojenstva, najmä na priedušky a chronický kašeľ. Odstraňuje drobné obličkové kamienky. Je to všeliek, ktorý je nám celoročne dostupný. Prečo si ho teda nedopriať?

 

You Might Also Like