Dajte čerstvú žihľavu do každej jamy: Až zistíte, čo to urobí s koreňmi paradajok, nebudete váhať ani sekundu!

Nič Vás to nestojí a keď budete sadiť do zeme sadenice, už bude určite všade okolo.

Na túto starú metódu sadenia sa takmer zabudlo, ale je veľmi prospešná a dokáže rastlinkám ohromne pomôcť a to nielen pri zakoreňovaní, ale aj neskôr. Nemôžete nič stratiť a verte, že sa to oplatí!

Žihľava do každej jamy!

Žihľava má na sadenice paradajok veľmi pozitívny vplyv. Dokáže chrániť korene pred výkyvmi teplôt a moja babička vždy hovorila, že rastlinu zo spodku vyhrieva – paradajky nemajú v láske studenú pôdu a tak sa už pri výsadbe vyhnete teplotnému šoku, ktorý spomalí rast.

V skutočnosti žihľava tiež zabraňuje tomu, aby pri výkyvoch jarných teplôt došlo k poškodeniu. Rastlinka je silná a zdravá od prvého dňa.

Výživa tam, kde to potrebuje „silný koreň“ – žihľava predstavuje veľmi silné prírodné hnojivo.

Bude skvalitňovať pôdu a dodávať živiny presne tam, kde to rastlinka potrebuje. Jej stopa v zemine vydrží celé týždne a paradajky si tak budú postupne brať všetko dobré, čo potrebujú. Cez korene do celého tela.

Priťahuje včely – paradajky dopestované na žihľave včelám viac vonia. Môžu za to silice, ktoré sa dostávajú do koreňov. Až bude rastlinka kvitnúť – máte o vzácne včely postarané, také rastliny im totiž vonia zo všetkého najviac.

Ušetríte na hnojive

Žihľava vám urobí veľkú službu. Keď ju máte v krajine, je to ako keby ste vaším rastlinkám dali priamo do žíl to najlepšie bio hnojivo z prírody.

Počas vegetačného obdobia ešte sem tam zalejte výluhom zo žihľavy a nemusíte riešiť žiadnu chémiu a drahé postreky. Navyše ide aj o výborný tip proti voškám – výluh zo žihľavy je spoľahlivo zlikviduje.

Ako na to?

Vyhĺbite jamu – dostatočne veľkú

Do jamy dáte čerstvo natrhanú žihľavu

Prikryjete trochou pôdy

Vložíte sadenice – ideálne sadíme bokom

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like