Cukor je pre orchideu rovnaký zázrak ako antibiotikum pre človeka: Toto urobila 1 lyžička s umierajúcou rastlinkou na vyhodenie!

Spread the love

Ak sa vám stalo, že ste orchideu presadili a nedarí sa jej, nechtiac ste ju poškodili, alebo jednoducho dlho – predlho nekvitne, skúste tento tip, mňa ešte nesklamal.

A to orchideám nedávam ani špeciálne hnojivá. Pre mňa je jednodznačneě najväčší zázrak pre túto rastlinu cukor.

Jedna pani mi raz povedala, že cukor pre orchideu je ako antibiotikum pre človeka. Stačí ho správne použiť a orchidea sa znova naštartuje.

Na čo funguje cukor?

na zvädnuté rastliny

na rastliny, ktoré ste nechtiac poškodili pri manipulácii

na rastliny, ktoré dlho nekvitli

na staršie rastliny, ktorým chýba energia

 

Ako na to?

Ja som túto kúru použila na moju orchideu ktorá bola naozaj už na vyhodenie. V litri vody som rozpustila 1 lyžičku cukru a do tohoto kúpeľa som ponorila orchideu a nechala ju máčať asi 8-9 hodín (uvádza sa, že sa môže nechať i celý deň).

Potom som ju ešte na hodinu namočila do odstátej vody. To je všetko, keď som ju vytiahla z vody, uložila som ju na obvyklé miesto a hneď som si všimla, že listy má plnšie a tiež kvety sa zdvihli.

Na druhý deň už vyzerala omnoho lepšie a postupne sa úplne zotavila – bol to pre mňa naozajstný zázrak.

Takto vyzerá moja orchidea, dokonca nahodila najviac pukov, od tej doby čo ju mám doma!

 

 

Poškodeným  alebo povädnutým orchideám skúste pomôcť kúpeľom v cukrovom roztoku, ktorý pripravíte z jednej čajovej lyžičky cukru a jedného litra vody. Potom ju ešte na hodinu vložte do vlažnej vody. To je všetko!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like