Čo sa stane s vaším telom, keď zjete lyžičku kurkumy každý deň? Budete milo prekvapení

Kurkuma je jedna z najlepších antioxidantov proti starnutiu a má priaznivý vplyv ako protizápalový liek. Napriek tomu, je aj super korenie s celou radou úžasných zdravotných benefitov. Po prečítaní nasledujúceho dôvodu začnete pridávať lyžičku do jedla každý deň.

 

Zníženie zápalu – dlhodobý zápal je spojený s ochorením, ktoré spôsobujú dlhotrvajúce poškodenie. Ak máte ďalšiu pomoc pri zmierňovaní zápalových procesov, potom sa vaše telo môže udržať.

Znižuje riziko ochorenia mozgu – riziko ochorenia sa znižuje v korelácií zvýšenia BDNF hormónu vo vašom mozgu.
To všetko je priaznivé pre náš mozog a jeho fungovanie.

Prevencia rakoviny – je schopný bojovať s voľnými radikálmi a udržiavaniu zdravej bunky. Kurkuma môže blokovať enzýmy, ktoré podporujú rast rakovinových buniek.

Prevencia a liečenie Alzheimerovej choroby – je schopný zlepšiť celkové zdravie mozgu a môže zabrániť spomaliť progresiu Alzheimerovej choroby prostredníctvom odstraňovania amyloidného tlaku nahromadenia v mozgu. Jedna sa o typ proteínov, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v rôznych neurodegeneratívnych poruchách.

Zlepšuje trávenie – kurkuma stimuluje žlčník, znižuje nadúvanie a môže pomôcť pri liečbe zápalu čriev. Keď človek trpí ochorením žlčníka, kurkuma by nemala byť braná ako doplnok. Preto sa stav môže zhoršiť.

Znižuje riziko srdcových ochorení – niektoré vlastnosti kurkumy znižujú zlý cholesterol, zdržanlivosť krvi a odstraňujú povlak v tepnách. Antioxidanty začnú pracvoať efektívnejšie – majú schopnosť pôsobiť ako antioxidant. Neutralizuje voľné radikály, ktoré ďalej reagujú s mastnými kyselinami alebo DNA, čo má nepriaznivý vplyv na organizmus. Ak máte minimalizovať účinky voľných radikálov, potom to bude pre vaše telo veľkým prínosom.

Pomoc s artritídu – Kurkuma pôsobí ako protizápalový bolesti
Všetko je vzhľadom k spoločným zápalov. Tak, toto je super korenie a rieši problém a pomáha pri bolesti a znižuje funkciu spôsobených artritídou.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like