Čo sa stane s vaším telom, keď budete jesť 2 banány denne? Toto ste určite nevedeli!

Predovšetkým teraz na jar na nás zo všetkých strán vyskakujú rôzne „stopercentne účinné“ diéty, ktoré musíte vyskúšať. Tak sa teda pýtame, kedy ľudia konečne pochopia, že ten zázrak v podobe chudého a zdravého tela leží v zdravej životospráve a v pohybe? Neváhajte a zaraďte do svojho jedálnička banány. Prečo?

 

Banány sú takým zázrakom prírody, jedná sa totiž o jedny z najliečivejších a najvýživnejších plodov na svete. Tým, že ich budete pravidelne konzumovať, si ušetríte veľa nepríjemností a trápenia.

Energia

Ak zjete dva banány, napumpujete svoje telo energiou na 90 minút intenzívneho cvičenia. Všeobecne sú banány plné vitamínov, minerálov a majú nízky glykemický index, čo z nich robí poriadnu energetickú bombu. Draslík navyše zabraňuje kŕčom po cvičení.

Krvný tlak

Vďaka nízkemu obsahu solí a naopak vysokému obsahu draslíka sú banány skvelým liekom na vysoký krvný tlak a ochranou pred mŕtvicou a infarktom.

Črevné ťažkosti

Trápi vás zápcha alebo hnačka? S banánmi na ne môžete zabudnúť! Obsahujú totiž pektín, ktorý napomáha tráveniu a odstraňuje ťažké kovy a toxíny z tela. Taktiež pôsobí ako prírodné probiotikum a vytvára priateľské baktérie v črevách. Pohyby čriev sú normalizované vysokým množstvom vlákniny. A naviac banány ešte ukludňujú zažívacie ústrojenstvo a pri hnačke pomáhajú obnoviť vyplavené elektrolyty.

Pálenie záhy

Banány vám ako prírodný antacid napomôžu aj od nepríjemného pálenia záhy. Poskytujú totiž úľavu od prekyslenia.

Anémia (chudokrvnosť)

Vďaka vysokému obsahu železa banány zmierňujú chudokrvnosť a posilňujú krv.

Depresia

Vysoký obsah aminokyseliny tryptofánu, ktorý sa potom v tele pretvára na serotonín, zmierňuje depresie. Serotonín je totiž hormón šťastia, ktorý zlepšuje náladu a naopak potláča nepríjemné pocity.

Vitamín B6

Tento vitamín chráni pred cukrovkou druhého typu, posilňuje nervovú sústavu, napomáha pri chudnutí, redukuje opuchy a tvorí biele krvinky, ktoré posilňujú imunitu. Navyše vám vitamín B6, draslík a horčík pomôžu vyrovnať sa s nedostatkom nikotínu pri zbavovaní sa zlozvyku fajčenia.

Kožné problémy

Máte vyrážku, uhryzol vás bodavý hmyz alebo vás trápi bradavica? Všetkých týchto neduhov sa ľahko zbavíte, keď postihnuté miesto potriete vnútrom banánovej šupky.

Vápnik

Vysoký obsah vápnika pomáha telo chrániť pred rakovinou obličiek, rednutím kostí alebo pred škvrnitou degeneráciou – očným postihnutím.

Ako môžete vidieť, banány sú neuveriteľne prospešné, tak šup jeden olúpať a dobrú chuť, dlhý život a zbohom chorobám!

 

 

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like