Čo sa stane, keď zmiešate klinček a Alpu? Výsledok vás prekvapí natoľko, že to pôjdete skúsiť ešte dnes.

Klinček, korenie, ktoré pozná snáď naozaj každý. Jeho pôvod začína na Moluckých ostrvoch. Používa sa na korenenie sladkých potravín, ryže alebo i mäsa. Je známy pre svojou arómou, a preto je súčasťou mnohých aromatických zmesí.

Tento článok vám ukáže, že klinček je jedno z najlepších korení, ktoré vôbec môžeme kúpiť. Je to liečivá prírodná látka, ktorá je využívaná po celom svete.

Klinček je také korenie, ktoré je významné aj pre svoju sladkastú chuť. Ak budete robiť tento trik doma, uistite sa, že máte dobrý klinček, pretože klinček s tmavohnedou alebo dokonca čiernou hlavičkou už nie je vhodný.

Po celom svete je klinček využívaný v gastronómii, ale málo ľudí vie, že jeho pravé a možno primárne účinky sú lekárske.
Funguje ako dezinfekcia a má znecitlivujúce účinky. Preto už ste možno našli v našich článkoch, že klinček je výborný napríklad na bolesti zubov. Klinčeková silica tlmí bolesť zubných nervov a pomáha tak aj s liečbou.

výhody klinčekov

* Antibakteriálna látka
* prírodný repelent proti všetkému možnému hmyzu
* uľavuje pri trávení
* vie zrýchliť metabolizmus, teda pomáha aj pri chudnutí
* uvoľňuje dýchacie cesty

Pomoc pri problémoch s črevami

Stačí zmiešať 2 lyžice ľanových semienok s lyžičkou sušených klinčekov a zomlieť. Ráno konzumujeme 2 lyžičky pred raňajkami. Užívame takto po dobu 3 dní, potom na 3 dni vynecháme a pokračujeme po dobu 3 týždňov v rovnakom systéme.

bolesť zubov

Zmes 10-15 klinčekov zaliatych v 100ml Alpy. Túto zmes nechajte týždeň lúhovať a túto zmes použite na boľavé zuby. Vyplachujte a potierajte postihnutú oblasť.

proti kašľu

Zmiešame 60ml Alpy a 25 hlavičiek klinčekov a necháme lúhovať 24 hodín. Pred spaním si dáme jednu lyžičku a necháme povaľovať v ústach.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like