Čo o vašom zdraví povie vaša menštruácia? Toto je 6 rôznych problémov pri menštruácii

O menštruácii sa toho veľa nehovorí a nepíše, o vašom zdraví však dokáže prezradiť viac, než si myslíte. Ak sa chcete o nej dozvedieť trošku viac, svojho mesačného návštevníka zaraďte do jednej z týchto 6 kategórií a pokračujte v čítaní.

1. Slabé krvácanie vypovedá o problémoch so štítnou žľazou a alebo hypofýzou. Ak užívate antikoncepciu, slabé krvácanie nie je ničím výnimočným. Ak však antikoncepciu neužívate a máte veľmi slabú menštruáciu, je šanca, že trpíte hormonálnou nerovnováhou.

Podľa Dr. Adelaide Nardone z Brown University, slabá menštruácia vypovedá o problémoch so štítnou žľazou alebo hypofýzou.

2. Polypy na krčkoch maternice alebo na maternici môžu spôsobiť náhle krvácanie počas cyklu. Pokiaľ sa vám stáva, že začnete náhle krvácať kedykoľvek počas cyklu, potom trpíte krvácaním prieniku. Ide o bežný vedľajší účinok antikoncepcie. Ak ju neužívate, odporúčame skonzultovať stav s lekárom. Tiež môže ísť o prejav infekcie alebo dokonca rakoviny.

3. Ak trpíte neznesiteľnými kŕčmi trvajúcimi niekoľko dní, mali by ste navštíviť lekára.

4. Ak máte po čas menštruácie intenzívne kŕče a myslíte si, že ide o bežný jav, robíte veľkú chybu.

5. Ak vám menštruácia začala neskoro a tehotenstvo je vylúčené, pravdepodobne ide o hormonálnu nerovnováhu.

Keď sa vám perióda oneskorí a ste pravdepodobne tehotná, potom nezostáva nič iné, len vám pogratulovať. Keď je však tehotenstvo vylúčené, mali by ste vedieť, že nemusíte mať pravidelnú ovuláciu ak trpíte syndrómom policystyckých vaječníkov, čo vám sťažuje spoznať plodné dni.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt menstruacia

Ak trpíte obezitou alebo naopak, máte príliš malé percento tukov v tele, výsledkom je hormonálna nerovnováha. Je čas tým pádom zmeniť životný štýl.

6. Keď je vaša menštruácia sýto červená, podobná brusnicovej farbe, je vaša menštruácia v poriadku. Keď je inej farby, pravdepodobne ide o prejav nerovnováhy estrogénu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like