Čo o vás prezradí starý Indiánsky HOROSKOP? Budete sa diviť, ako je presný!

Mýty severoamerických Indiánov rozprávajú o Veľkom Stvoriteľovi či Veľkom Duchu, ktorý priviedol na svet ľudí a zvieratá. V povestiach rady kmeňov žili na Zemi skôr zvieratá než ľudia a zvieratá tiež pomáhali ľuďom s príchodom na svet, naučili ich loviť aj zakladať oheň. Časť ľudí bola dokonca pôvodne zvieratami a až neskôr získali ľudskú podobu. Každý kmeň mal svoje legendy, jedno však mali spoločné: veľkú úctu k celej prírode a ku zvieratám zvlášť. Presvedčenie, že každý človek v sebe nesie znaky „svojho“ zvieraťa , vyjadruje aj „indiánsky horoskop“:

 

Vydra
20. januára – 18. februára

 Symbol zmeny k lepšiemu, stelesnenie nádeje.

Totem Vydry prináša životný optimizmus, elán, aktivitu a pracovitosť. Životné prekážky sú pre Vydru výzvou k hre, v ktorej sa nemieni vzdávať. Vydra je pevná, silná, má v každej situácii neutíchajúci zmysel pre humor. Ako spoločník je všade vítaná a má plno priateľov. Ľahko nadväzuje vzťahy. Priateľov v núdzi neopúšťa a je im veľkou oporou.

Okrem radu nadaní má Vydra veľmi vyvinutý zmysel pre spravodlivosť. Neznesie krivdu voči sebe rovnako ako voči iným a neváha sa postaviť na obranu kohokoľvek i proti prevahe.

Vydru ľahko zaujme niečo nové, vrhne sa na to so všetkým zápalom, ale rovnako ľahko dokáže vec opustiť.

 

vlk
19. februára – 20. marca

Totem Vlka je spájaný so severom, zimou a nocí. Je to tajomné, tiché a plaché zviera. Nevypláca sa podceňovať jeho veľkú silu a pevný stisk zubov.

Vlci sú veľmi emocionálni, jemní a plachí ľudia. Nadovšetko si cenia lásky a sú tiež schopní hlbokej lásky. Svoje city skrývajú a často sa držia stranou. Okrem lásky túži Vlk tiež po nezávislosti – pokiaľ nemá v láske úspech, môže sa stať, že po prvom neúspechu zostane navždy sám.

Vlk vie snívať, je dobromyseľný, srdečný a dôverčivý. Niekedy môže na svoju láskavosť a dôverčivosť aj doplatiť. Nie je však radno dostať Vlka do situácie, kedy sa cíti ohrozený, nech sám alebo so svojou „svorkou“ – potom neváha dať najavo všetku svoju silu.

Je vášnivý, štedrý a láskavý. Ak je odmrštený, veľmi trpí a pokojne sa môže aj pomstiť

Sokol
21. marca – 19. apríla

Sokol je stelesnením vzletu, zázračnej moci a slnka, symbol víťazstva.

Totem Sokola prináša na svojich krídlach slobodu a záruku vysokej morálky. Ľudia v ňom narodení bývajú statoční a pohotoví, schopní bleskovej reakcie. Neváhajú kuť železo, kým je žeravé. Sú to rodení vodcovia, schopní nájsť riešenie aj v tých najzložitejších situáciách. Neboja sa prevziať iniciatívu a postaviť sa do čela. V modernej dobe v nich môžeme vidieť prototyp úspešného podnikateľa.

Sokol neznáša pretvárku a lož. V takom prípade je veľmi tvrdý a z konfliktu vychádza protivník vydeptaný.

Nevedia robiť kompromisy a ak chce niečo dosiahnuť, chce to ihneď. Niekedy ho to zvádza k unáhlenosti. To platí aj pre jeho partnerské vzťahy.

Býva samoľúby a niekedy aj trochu povýšený.

Bobor
20. apríla – 20. mája

„Vezmi na seba zodpovednosť, prispôsob si situáciu, prekonaj sám seba a všetkých zachráň“ – to je Bobrove heslo.

Indiáni verili, že Bobor vládne čarovnú silou, ktorá mu umožňuje stavať zložité stavby. Jeho schopnosť prispôsobiť si prostredie vlastným potrebám ich ohromovala.
Bobor je fantastický pracovník: rozvážny, maximálne efektívny, zručný, vynaliezavý a zároveň strategicky mysliaci. Všetky tieto schopnosti slúžia Bobrovi k získaniu jeho zásadného cieľa: istoty. Zábezpeky domova a bezpečného zázemia. Tento Bobrov cieľ i obetavosť, s ktorou k nemu smeruje, je často spájaný s princípom ženstva, so zmyslom pre rodinu a pevné útočisko. Tiež ako partner je Bobor rozvážny a nerobí veci zbrklo. Nemieni riskovať a vzťah buduje na pevnom základe. Niekedy s ním preto býva aj trochu nuda.

Bobor je pracovitý a vytrvalý, neuhýba z cesty, na ktorú sa vydal. Býva šetrný a praktický.

Problémy môžu nastať, keď je Bobor niečím silne zaujatý. Venuje sa veci so všetkou svojou úpornosťou a niekedy sa stáva, že si ani nevšimne, že jeho úsilie neprináša výsledky.

Jeleň
21. mája – 20. júna

Stelesnenie tajomnej lesnej sily. Býva spájaný s posvätným Stromom života.

Vie byť nehybným, tichým, múdrym a prezieravým pozorovateľom. Na diaľku vycíti náznak čo i len najmenšieho nebezpečenstva. Dokáže tiež skvele prehovoriť. Je rodený diplomat. Ľudia z totemu Jelena bývali často vyslancami indiánskych kmeňov pri mierových rokovaniach.

Pôsobí vznešene a zároveň je veľmi milý. Dokáže baviť spoločnosť. Ľahko sa zoznamuje, ľahko očarí. To ho niekedy vedie k samoľúbosti a pýche, k povrchnosti vo vzťahoch a citovej nestálosti. Nie vždy je tiež schopný doviesť začatú vec až do konca, uhýba pred prekážkami.

Hoci miluje voľné lesné pastviny a nespútaný pohyb, rád sa vždy vráti tam, kde cíti pevnú podporu a istotu. Jeleňovím partnerom musí byť oddaný a citovo stály jedinec.

Ďateľ

21.júna – 21. júla

Je symbolom lásky, pokory, obetavosti a trpezlivosti.

Nezmieriteľný odporca chaosu a zloby. S veľkým nasadením i sebazaprením usiluje o súlad a dobré vzťahy.

V indiánskej tradícii je to najjemnejšie a najtaktnejšie stvorenie. Liečiteľ, ktorému je dané uvidieť skrytú príčinu neduhu. Úplný empatik. Dokonalý poslucháč, ktorý vždy bude na vašej strane, až budete potrebovať pomoc.

Tieto vlastnosti robia z ďatla skvelého rodičia, vynikajúceho priateľa a spoľahlivého partnera. Sú veľmi oddaní a veľmi romantickí.

Niekedy je datľová starostlivosť o partnera až prehnaná a vo vzťahu to môže spôsobiť iskry. Rovnako tak starostlivosť o dorastajúcich alebo už dospelích potomkov zbavuje mladých slobody, večné opatrovanie im pristriháva krídla a to môže viesť k ich nevôli.

Losos
22. júla – 21. augusta

Losos symbolizuje silu osobnosti, neprekonateľné sebavedomie, nesmiernu energiu. Medzi severoamerickými Indiánmi boli ľudia z totemu Lososa často náčelníkmi, vodcovia vojnových a loveckých výprav.

Indiáni verili, že tak ako lososa nič nezastaví na jeho ceste proti prérijnej dravej rieke, tak aj človeka zrodeného v lososom toteme nezastaví žiadna prekážka, žiadny odpor, žiadny nepriateľ.

Sebadôvera lososích ľudí nepozná medze. Sú to bojovníci, ktorý každý tlak zdolajú ešte väčším tlakom. Rodení vodcovia kolektívu, vedúci pracovníci. Niekedy ich sebadôvera zavádza až k pocitu neomylnosti a nadradenosti.

Žijú naplno. Tiež vzťahy prežívajú s vervou a nikdy len tak napoly. Ak však stretnú dobrého partnera, stávajú sa oddanými a spoľahlivými životnými druhmi. Nesmie však naraziť na nepoctivosť alebo nefér hru – nasledoval by rýchly koniec.

Medveď
22. augusta – 21. septembra

V indiánskej tradícií najposvätnejšie zviera. Symbol veľkej sily a neohrozenosti, samostatnosti a nezávislosti, stelesnenie silného sexuálneho pudu.

Je trpezlivý, rozvážny, pragmatický a metodický. Svoju silu nijako nepredvádza. Človeka z totemu Medveďa nespoznáte na prvý pohľad. Ak sa však prebudí jeho skrytá medvedia sila, idú všetky žarty bokom. Mocná vnútorná sila býva sprevádzaná veľkou tvrdohlavosťou.

Medveď neznáša rýchle zmeny situácie, často potom chybuje. Doprajte mu čas na riešenie a nič ho nepremôže.

Medvedí ľudia hovoria hlasom rozumu a logiky. Sú rozumní a praktickí, čo z nich robí obľúbených obchodných partnerov. Zároveň bývajú skromní a trochu hanbliví.

Niekedy majú sklon dosahovať poriadku tvrdou rukou. V atmosfére lásky sa z nich však stávajú ľudia plní láskavosti a štedrosti.

Pre svoju zdržanlivosť a trpezlivosť bývajú skvelými učiteľmi a duchovnými vodcami.

Havran
22. septembra – 22. októbra

Na rozdiel od európskej tradície je Havran v severoamerickej indiánskej kultúre symbolom idealizmu a spoločenského bytia. Má schopnosť pozrieť ľudskú dušu skrz naskrz a zistiť, čo ju trápi. Vie liečiť a vracať do života.

Havraní ľudia majú často schopnosti ideových vodcov a kazateľov. Dokážu strhnúť a vdýchnuť nadšenie pre ideál. Vie sa výborne pohybovať vo veľkej skupine, cíti sa v nej isto a sebavedomo. Sú tvorivými ľuďmi. Majú diplomatické nadanie. Neznášajú spory a zručne ich likvidujú.

Ak je Havran odtrhnutý od skupiny, môže z neho vyrásť tichý a romantický tvor. Vo vhodnej chvíli sa ale rovnako prejavia jeho spoločenské vlohy.

Havraní ľudia si všetko starostlivo premýšľajú a ponáhľať na nich s názorom či odpoveďou nemá zmysel. Niekedy váhajú tak dlho, až zmeškajú chvíľu vhodnú k činu. Majú zmysel pre humor a dokážu pozdvihnúť náladu aj v ťažkých chvíľach. Milujú možnosť voľného letu.

Vo vzťahoch je úprimný, pravdu vie povedať bez toho aby urazil, je trpezlivý a tolerantný.

Had

23.októbra – 22. novembra

Symbol prenikavej intuície a hlbokej múdrosti.

V totemu Hada sa rodili šamani. Hadí ľudia sú ľudia duchovní, obdarení nadaním odhaliť aj to nejukrývanejšie tajomstvo. Materiálny svet hadom väčšinou veľa nehovorí. Ťažko budú dobrými bankármi. Často medzi nimi nájdeme ľudí žijúcich „sami pre seba“.

Had je neúprosne priamy, nepozná vytáčky ani kompromisy. Dobro alebo zlo. Pravdu alebo lož. Lásku alebo – to ostatné. Medzi tým nič neexistuje. S Hadom neradno si zahrávať a nekonať fér. Vie bolestivo uhryznúť.

Had je vytrvalý a úporný vo svojej ceste k cieľu. Neuznáva žiadne prekážky a je schopný padnúť vyčerpaním.

Pretože hadí ľudia poznajú iba pozíciu „buď-alebo“, sú také aj ich vzťahy. Ak milujú, potom úplne, úplne oddane a navždy. To isté žiadajú od partnera. Občas to môže obmedzovať jeho voľnosť, pretože Had ju v láske neuznáva.

Sova
23. novembra – 21. decembra

Symbol múdrosti a dobra, hlásateľka ušľachtilých ideálov. Často silne individualistická.

Indiánska tradícia hovorí o sove tiež ako o tvorovi so sklonmi k riziku a dobrodružstvu. Soví ľudia sa tiež vyznačujú veľkou mrštnosťou a obratnosťou. Súhrn týchto nadaní a vlastností vedie k tomu, že Sovy bývajú skvelí vojaci, záchranári, hasiči, lovci, ekológovia a spoločenskí aktivisti. Vyznačujú sa veľkou pracovitosťou a húževnatosťou.

Sovy sú otvorené a vždy hrajú fér. Ich nedostatkom býva pýcha – sú o svojej múdrosti a pravde často príliš presvedčení, rady ju opakujú a presadzujú a veľmi nerady počúvajú iným názorom.

V partnerskom živote potrebujú možnosť voľného letu. Vždy sa vracajú späť do hniezda, ale zväzovať im krídla je cesta k rozpadu vzťahu.

Hus

22. decembra – 19. januára

Symbol energie, neskutočná usilovnosť, ctižiadosť a úspech.

Ak chcete realizovať nejaký ambiciózny projekt, zvoľte si za spoločníka Hus. Hus nemá rýchly rozjazd, všetko mnohokrát zváži a premyslí. Keď už sa ale raz vznesie, nič ju nezadrží. Jej úspech má pevné, dobre premyslené základy, ktorými nič neotrasie. Energia jej letu je nesmierna. Hus ide za cieľom, ktorý si zvolila, neochvejne a bez ohľadu na čokoľvek. Je odhodlaná dosiahnuť ho za každú cenu. Preto sú husí ľudia stále s niekým v spore, s niekým súťažia, konkurujú si. A to aj s priateľmi.

Husi sú úspešnými obchodníkmi a športovcami. Dokážu byť pozornými priateľmi a milujúcimi rodičmi. Na čo siahnu, to sa im vďaka ich vlastnostiam darí.

O vzťahu pristupujú Husi zodpovedne, premyslene a pomaly. Len tak sa citovo neotvoria. Očakávajú trpezlivosť, toleranciu a pochopenie. Odmenou partnerovi bude husacia dôvera a oddanosť. So svojou typickou energiou, usilovnosťou a vytrvalosťou vytvorí Hus bezpečný domov.

 

Nezabudnite článok zdielať so svojimi priatelmi aj na facebooku!

You Might Also Like