Čierny scenár sa naplnil: Česko má už 5 potvrdených prípadov nákazy koronavírusu

Aktuálna nákaza koronavírusu si od pondelka pripísala ďalších dvoch pacientov. Informoval o tom v utorok ráno minister zdravotníctva Adam Vojtěch. “Máme celkom päť potvrdených prípadov,” uviedol na tlačovej konferencii. Ďalší potvrdený pozitívny prípad je podľa Vojtecha spolucestujúci už pozitívne testovanej americkej študentky, je to žena z Ekvádoru narodená v roku 1999.

 

Testy v Štátnom zdravotnom ústave potvrdili ďalší prípad nákazy koronavírusu. Nakazení sú izolovaní na infekčných klinikách, hygienici teraz vykonávajú potrebné epidemiologické vyšetrenia vrátane dohľadávania všetkých osôb, s ktorými nakazení prišli do blízkeho kontaktu. Novým nakazeným je kamarátka študentky zo Spojených štátov. “Ide o spolucestujúcu americkej študentky, ktorá je v karanténe, je to spolužiačka zo školy v Miláne.

Ide o ženu z Ekvádoru, ročník 1999. Absolvovala rovnakú cestu ako americká študentka. Mala horšie príznaky, horúčku cez 38 stupňov. Je hospitalizovaná v Nemocnici Na Bulovce, “uviedol na tlačovej konferencii Adam Vojtěch.

Nejasné testy

Celkovo má Česko aktuálne 5 pacientov s pozitívnymi testami na nákazu koronavírusu. Práve je testovaných ďalších 16 vzoriek. “Predpokladám, že výsledky budeme vedieť dnes dopoludnia,” uviedol Vojtěch. Prvé tri prípady nakazených sú aktuálne v dobrom stave – všetci sú v karanténe v Nemocnici Na Bulovce.

Ide o muža, ročník 1952, českej národnosti, ktorý bol na univerzite v talianskom meste Udine a po návrate bol v domácej karanténe. Druhým nakazeným je študentka americkej národnosti, ročník 1999, ktorá študuje v talianskom Miláne a do Prahy pricestovala ako turistka s kamarátkou.

Tretím nakazeným, ktorý sa vrátil s rodinou z lyžiarskeho pobytu v Taliansku z oblasti Veneto, je muž z Děčína. A štvrtou pacientkou je žena takisto z Děčína, ktorá zdržiavala v rovnakom talianskom hoteli a je v karanténe v nemocnici v Ústí nad Labem.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like